Refleksoloji Terapisini Denediniz mi?

0

Refleksoloji, yani bildiğiniz adıyla ayak masajı çok eski zamanlardan gelen, kökeni eski Mısır ve Çin’e dayanan bir terapi türü.Sağlık için, ayaklardaki refleks noktalarını uyararak, ayrıca eller ile kulaklardaki vücudun organlarını temsil eden yerlere baskı uygulayarak yapılıyor.
Refleksoloji, sizi fiziksel ve zihinsel olarak dinlendiriyor. Yorgunluk ve stresten arındığınızda bağışıklık sisteminiz güçleniyor,vücut direnç kazanıyor. İyi geldiği rahatsızlıklar; migren,uyku bozuklukları,dolaşım bozuklukları, eklem ağrıları,dedpresyon,regl ağrıları, menopoz dönemi sıkıntıları ve migren olarak sayılabilir.

refleksoloji2

Refleksoloji ile hastalıkların teşhis edilebildiği kanısı var, ancak bu büyük bir yanılgı. Bir doktor ya da ilaç yerinde değil, daha çok önlem gibi düşünülmesi doğru.
Terapide ayak altındaki noktaların uyarılması gerektiğinden muhakkak eğitimli birinin yapması gerekiyor. Ayda iki kez yaptırmanız fayda sağlıyor.Seanslar, her bir ayak için yaklaşık 15-20 dakika sürüyor.En doğru zamanlama da stres ve yorgunluğunuzun tavan yaptığı saatler olabilir.
Hamilelik dönemindeki kadınlar için de, ilk dört aydan sonra yapılabiliyor. Özellikle ayaklardaki ödem ve şişmelerde faydalı. Ayrıca; tansiyon düzensizlikleri,bulantı ve kusma,endişe,sırt ağrıları, kabızlık,baş ağrısı ve kansızlığa da iyi geldiği gözlemlenmiş.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın