Penguen Size Ne Hatırlatır?

0

Penguen enteresan bir hayvan. Özellikle de bizim ülkemiz için. Kimileri için,” duymadım, görmedim bilmiyorum” , kimileri için, kızgın kumlardan, serin sulara geçiş. Ben ikinci guruba dâhilim. Çünkü Penguen benim için yıllar boyunca kendime ait bir vaha. Tıpkı, Datça gibi. İnsanlara cennetin ne olduğunu anlatıp, adresini vermemek gibi…

dergi
Yıllar yıllar, içinde “bu ülkede mizah bitmiştir”, diyenlerden gizli gizli aldığım Penguen dergisi, bana nefes aldıran tek mecraydı. O, benim oyun bahçemdi.
BNYfpFeCUAE1a-P

Penguen kavramı benim için, küçük ama büyük çocukların su tabancalarını alıp dar alanlarda kısa paslaşmaların yaşadığı bir yer. Ancak çook büyükler oyuna girmemeli. Çünkü onların, mahallenin zengin çocuklarının olduğu gibi en gösterişli oyuncakları var. Zaten hiç bir oyunda “güç bende” deyip, ortaya çıkanlara sempati duyulmaz.

penguins
Penguen öyle bir varlık ki, insana yaz olsun kış olsun bir ferahlama duygusu veriyor. Yaz mevsiminden bunaldıysanız onların buzların arasından suya dalmalarını izleyin. Ya da yaşamınızın ıssız bir döneminden geçiyorsanız düşünüyorsanız, yalnız olmadığınızı hissettiriyor. Biliyor musunuz, Penguenler yalnız yaşamıyormuş?

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın