Peeling Yapmalı, Daha da Sıcak Olmadan

0

Peeling cildin cansız görünüşünü engellemek, ölü hücrelerden, lekelerden kurtulmak ve bu sayede canlı, taze, ışıltılı bir görünüme kavuşmak için yapılan kimyasal bir bakım türüdür. Hem yüzünüze hem de vücudunuza uygulayabileceğiniz peeling işlemi ile cildiniz, sağlıklı ve dinç bir görünüş kazanacaktır.
Eğer cildiniz çok hassas veya çok kuru bir cilt ise haftada 1 kere, normal, karma veya yağlı ise haftada en fazla 2 defa uygulayabilirsiniz. Çok fazla uyguladığınızda cildin korumasını zayıflatır ve zarar verebilirsiniz. Yüzünüze peeling yapacaksınız, iyi bir sonuç için uykudan önce yapmalısınız. Vücudunuza haftada 2 kere duş bitimi uygulayabilirsiniz. El ve ayaklarınızda ise manikür ve pedikür sırasında yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli nokta, göz çevresine asla uygulamayın.
Peeling işlemi bittikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. İşlem sonrasında besleyici krem ile cildinizi mutlaka nemlendirin ve dinlenmeye bırakın.
Eğer cildinizdeki sıkıntılar daha kalıcı bir çözüm gerektirecek kadar ciddi boyutta ise mutlaka doktara giderek bu konuda yardım almalısınız. Bir anne iseniz ve çocuğunuz ergenlikte veya ergenliğe adaysa, kız/erkek fark etmez mutlaka cilt bakımı konusunda baştan işi sıkı tutun ve bilinçlendirin.. Böylece ilerleyen yaşlarında onları psikolojik olarak etkileyebilecek kalıcı hasarlardan uzak tutabilirsiniz.
Peeling yapmadan önce mutlaka elleriniz temiz olsun ve işlemi cilde uygularken dairesel hareketlerle yavaşça masaj yaparak uygulayın.
Evde kendinizin basit ve yüzeysel olarak uygulayabileceği peeling kremlerinden bazıları;
1. Yves Rocher Bitkisel İçerik Kayısı Çekirdeği Tozu vücut peeling
2. The Body Shop Honey & Oat üçü bir arada yüz peeling
3. Clinuque 7 Day Scrub Cream yüz peeling
4. Bahth & Body Works yüz peeling
5. Nivea Clean Pure Effect Deeper yüz peeling
6. Kiehl’ s Pineapple Papaya yüz peeling
7. Avon Deep Pore Cleansing yüz peeling
8. Vichy Normaderm Tri-Activ üçü bir arada yüz peeling
9. Bliss ısı veren tuz peeling
Cilt ürünlerini alırken ve uygularken, cilt tipinizi bilerek ya da bir ürün danışmanından bilgi alarak kullanmaya özen gösterin. Böylece ürünün gerçek faydasını görebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın