Kendinize Güvenin, Başarıya Giden Yolu Yakalayın.

0

Öz güven tamamen zihinsel bir durumdur. Yeteneklerinizin ve deneyimlerinizin yol göstericiliğine inanın. Hepimiz bize bir şeyler verebilen, daima söyleyecek sözü olan insanlarla beraber olmayı tercih ederiz. Öz güveni yüksek olan insanlar bile, zaman zaman geçici düşüşler yaşayabilir. Şunu unutmayın; anlık zaman dilimleriyle değişmeniz imkansız. Yani hala aynı kişisiniz. Bu konuda neler yapabilirsiniz bir bakalım…
Kendinizi içinde güzel çekici hissettiğiniz kıyafetleriniz muhakkak vardır, dolabınızı doldurmaya devam edin. Olumlu yaklaşımlar, pozitif düşünmeniz size güç verecektir. İyi sonuçlara odaklanın.
Başarılı bir insan olarak görünmenin yollarından biri de akıllıca konuşmaktır. Yeni başlayacağınız işle ilgili edinebileceğiniz tüm bilgileri toparlayın, prova yapın. Beden diline tabii ki dikkat edin. Yüzünüzle veya saçınızla oynamayın, kendinizden emin davranın. Bir konuşma yapmadan önce dikkatinizi toparlayın, fazla dikkat çekmeden bir yer seçip sakinleşin.
En önemlisi de kendinizi kayda alın ve izleyin. Zayıf ve güçlü yanlarınızı görerek kendinizi geliştirin.”Nasıl güçlü görünebilirsiniz? Ses tonunuzu ve beden dilinizi ne kadar etkin kullanırsınız o kadar güçlü görünürsünüz. Karşınızdaki ile konuşurken ilk kural öncelikle göz temasını kurun ve konuşma boyunca devam ettirmekten çekinmeyin. Monoton konuşmaktan kaçının ve ses tonunuzun derin olmasına dikkat edin. Yaptığınız görüşmede konu hakkında söylediklerinizden emin olduğunuzu göstermek için cümlelerinizin soru ağırlıklı bitmesinden kaçının. Dingin ve sakin görünmek konusunda özenli olun. Mimik ve vücut dilinizin kontrolünü elden bırakmayın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın