Özgüvenimiz Tam…“Her Halimle Güzelim…”

0

     Uluslararası bir araştırma şirketi olan GFK’nin  yaptığı çalışmanın sonuçları açıklandı. 22 Ülkeden, 15 yaş üstü, 27 bin kişiye fiziksel özelliklerinden memnun olup olmadığı sorulmuş. Ortaya çıkan sonuçlar hayli enteresan.

Meksikalılar dış görünümünden en mutlu olan insanların yaşadığı ülke çıkmış. Ankete katılan Meksikalıların yüzde 74’ü kendisini güzel hissediyor.

   Bilin bakalım güzellik konusunda iddialı ikinci ülke hangisi? Türkiye dış görünümünden en mutlu olan ülkeler sıralamasında yüzde 71 ile ikinci…

gfk arastirmasi

 

   Ukrayna ve Brezilya ise sıralamada üçüncü sırayı paylaşmış. Onları da İspanyollar, Almanlar, ve Arjantinliler izliyor.

     Tabii bir de listenin mutsuzları var. Mutsuzlar genellikle uzak doğudan çıkıyor.

ozguven tam

    Özellikle Japonya fiziksel özelliklerinden en mutsuz insanların yaşadığı ülke… Dış görünümlerini arzu ettikleri hale çevirmek için ciddi zaman ve para ayıran Japonlar henüz istedikleri noktaya gelememiş. anlaşılan.

   İngiltere, Rusya ve Güney Kore’de yaşayanlar da güzellikleri konusunda endişeli.

     Yaş gruplarına gelince… Ergenler az bir farkla da olsa dış görünümleri hakkında en şikayetçi olan insan grubu. Onları da 20 ile 59 arasındaki insanlar takip ediyor.

   Kadınlar güzellik ile daha ilgili diye bilinir. Ancak bu araştırma, erkekler ile kadınlar arasında çok büyük bir fark olmadığını gözler önüne seriyor.

   Sonuçta Türkiye’de yaşayan insanlar kendilerini “güzel” hissediyormuş… Ne mutlu bize….

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın