Olmaz Demeyin. İşte 7 Eylül’de Olanlar..

0

İstanbul Mecidiyeköy’de yıkılan Ali Sami Yen Stadı’nın arazisine yapılan ve Torunlar Holding’e ait rezidansın işçileri taşıyan inşaat asansörü 32. kattan zemine çakıldı. Kazada 10 işçi feci kazada hayatını kaybetti

Şişli'deki asansör kazası

Gün içinde, 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör faciasını protesto etmek isteyen gruplar polisin gazlı müdahalesiyle karşılaştı.

7 eylül1
2014 FIBA Dünya Kupası ikinci tur maçında Avustralya ile karşılaşan Türkiye, karşılaşmayı maçın bitimine 5 saniye kala Emir Preldzic’in attığı 3’lük basketle karşılaşmayı 65-64 kazanarak adını çeyrek finale yazdırdı. Milliler, çeyrek finalde Litvanya ile oynayacak.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütüyle mücadele stratejilerini çarşamba günü kamuoyuna açıklayacağını bildirdi.
7 eylül3
Obama, Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün gibi Sünni ülkelerin “adım atmalarına” ihtiyaç olduğunu belirterek ” Bu onların bölgesi. (IŞİD) onlara bizden daha çok doğrudan tehdit oluşturuyor” dedi.

7 eylül4

Marmaris’te bir grup , ilçedeki bazı plajların “beach club” adı altında özel şirketler tarafından işletilmesini ve sahili kullanmak isteyenlerden “ayak bastı parası” adı altında ücret alınmasını protesto etti.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.