Olmaz Demeyin… 5 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

Kurultaylar partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkan değişmedi… CHP’nin Genel Başkanlığını yeniden kazanan Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydaki rakibi Muharrem İnce’ye büyük bir jest yaptı.Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, diğer başkan adayı İnce’yi de yanına davet etti.

5 eylül1

Alman Cockpit (VC) pilot sendikasına bağlı Lufthansa pilotları, Frankfurt’ta kısa ve orta mesafe uçuşlarda iş bırakma eylemi başlattı. Lufthansa, grev sebebiyle 200’den fazla uçuşun iptal edildiğini ve yaklaşık 25 bin yolcunun grevden etkilendiğini bildirdi. Saat 23.00’e kadar süren eylemin etkilerinin bu sabaha kadar devam etmesi bekleniyor.
Lufthansa, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, eylemden etkilenen yolcuları için 2 bin 200 otel odası rezerve edildiğini ve ayrıca Lufthansa ve Fraport’un vize sebebiyle Almanya’ya giremeyen yolcular için 500 yataklı alan oluşturduğunu duyurdu.

5 eylül5

71. Venedik Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yarışan “Sivas” filminin çocuk başrol oyuncusu Doğan İzci, Premio Bastio D’Oro 2014 – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

5 eylül3

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) yayınladığı dünya çapında çocuklara yönelik şiddetle ilgili rapora göre, küresel çapta 20 yaş altındaki 120 milyon kız çocuğu cinsel taciz veya tecavüze maruz kalmış durumda.

5eylül4
Bu sayı dünyadaki her 10 kız çocuğundan birinden biraz daha fazlasına denk geliyor. UNICEF ayrıca, yalnızca 2012 yılında, büyük bölümü Latin Amerika ve Karayip ülkelerinden olmak üzere 95 bin çocuk ve gencin öldürüldüğünü açıkladı.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.