Olmaz Demeyin… 4 Eylül’de Bunlar Oldu…

0

9 haftadan bu yana devreden Süper Loto’da büyük ikramiye Edirne ve Van’a isabet etti. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen iki kişi 11.345.642,75 TL ikramiye kazandı.

SUPER LOTO CEKILISI YAPILDI

Beş kez evlenen ve iki karısını öldüren adamı canlı yayına çıkardığı için ağır eleştirilerin hedefi olan Seda Sayan için Aile Bakanlığı da harekete geçti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, twitter hesabından yapılan açıklamada programı kınandığını ve programla ilgili olarak Radyo Televizyon Üst Kurulu’na resmi başvuruda bulunduklarını da belirtti.

4 eylül2

Okullar açılmadan önce velilere bir kötü haber de servislerden geldi. İstanbul’da okul servis ücretlerine yaklaşık yüzde 8 zam yapıldı. En yakın mesafe 151 TL, en uzak mesafe de 370 TL oldu.

4 eylül3

Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü’nün yayımladığı kapsamlı bir çalışmaya göre, dünyada her 40 saniyede bir kişi intihar ederek yaşamına son veriyor.Örgüt intiharı “büyük bir kamu sağlığı sorunu” olarak tanımladı.
2020 itibarıyla intihar oranlarını yüzde 10 azaltmayı hedefleyen örgüt, sadece 28 ülkenin ulusal intihar önleme stratejisine sahip olduğuna dikkat çekti.İntihar konusunda dünyada son 10 yıllık araştırma ve verilerin incelendi ve şu çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

4eylük4

İntihar 15-29 yaşları arasındaki gençlerde en büyük ikinci ölüm nedeni
Her yıl 800 bin dolayında kişi kendisini öldürüyor.
70 yaşın üzerindekilerde intihar oranları daha yüksek
Zengin ülkelerde intihar eden erkeklerin sayısı kadınların üç katı.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.