Olgunluk Çağındaki Kadınların Baştacı : Etek

0

Kadınların etekten vazgeçemediği bir gerçek, hangi kadın diyebilir ki ben etek sevmem… Feminen bir parça olması nedeniyle çok tercih edilen eteği giymek ve kombinlemek zevk gerektiriyor.

etek5

Vücudunuzun tipine göre etek seçmelisiniz;
1. Kısa boylular diz kapağının hemen üzerinde giymeli ki bacakları olduğundan uzun görünsün. Topuklu ayakkabı ile tamamlamaları gerekir.
2. Armut şeklinde vücut yapısı olanlar aşağıya doğru incelen eteklerden kaçınmalı, şeffaf külotlu çorap giymeliler. Bu durumda vücudun alt kısmı daha az göze çarpar.
3. Balık etliler, ince gösteren likralı kumaşları ve verev kesimli etekleri tercih etmelidir.
4. Uzun boylular, kum saati görüntüsünü yakalamak için biraz uzun modeller giymeli. İdeal olan diz kapağının birkaç santimetre altındaki etek boyudur.

etek6

Etek boyu da dikkat edilmesi gereken önemli bir konu;
• Eteği diz boyunda giymeyi sevenler için doğru boy, eteğin ucunun diz kapağının tam üstüne veya biraz altına gelmesidir. Etek üzerinize oturmalı ama çok dar olmamalı, kumaşta fazla hacimli seçimden kaçınmalı ve şık bir topuklu ile giymelisiniz. Ayakkabının topuğu kare, ince veya kalın olabilir. Çorap konusu da hassas; dokusu dar ve ince fitilli, siyah dikiş çizgili şeffaf veya koyu opak olabilir. Dantel, karmaşık ve yoğun desenlerden uzak durmalısınız.
• Dizin hemen altında biten eteklerin uzun gösterme özelliği işe yarıyor. Kum saati şeklindeki vücutlara kalem etek yakışıyor. Bu boyda drapeli kumaşlardan kaçınmalı, yün ve tüvit kumaşları tercih etmelisiniz. Hırka ve aksesuarla da giyilebilir. Eteğinizin üzerine vücuda oturan bluzlar, dar ve kısa blazer ceketler,hafif buruşmuş düğmeli beyaz gömlekler giymelisiniz. Ayakkabı seçiminiz; uzun düz deri çizmeler, kalın topuklu önü yuvarlak ayakkabılar, dolgu tabanlar ve burnu açık topuklu ayakkabılardan yana olmalı. Giymemeniz gereken modeller ise; bantlı sandaletler, düz tabanlılar, diz kapağında uzun çizmeler ve bilek boyundaki bootielerdir.

10 must-have clothing items, Black pencil skirt

• Maksi boy etekler ise vücudu uzun gösterdiği ve pantolon kadar rahat olduğu için tercih ediliyor. Hem kısa hem de uzun boylu kadınları estetik gösteriyor. Maksi etekler; derin bir yırtmaca sahip, pamuklu jarse bir kumaşın üzerinde küçük pilili, toprak tonlarında küçük çiçek desenli, deri-süet veya fitilli kadifeden dar ve düz kesimli , balıksırtı veya tüvit desenli kumaşlardan olabilir. Altına neredeyse tüm ayakkabı stillerini giyebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın