Okullar Açıldı. Haydi, Tembellik Bitsin Artık…

0

İster çalışın ister ev kadını olun, okulların kapanmasıyla birlikte hepimiz yaşamı askıya aldık. Bir rehavet sardı ki ruhumuzu plan bile yapamaz olduk. ”Çocuklar evde…” mazeretini artık itibaren kullanamazsınız. Yani mutlu mesut tembellik günleri geride kaldı.
Ama nereden başlayacağız. “Yapmak istediğiniz ya da zorunlu işlerinizin listesini çıkarın.” demeyeceğiz. Çünkü liste yapmak sadece gözünüzü korkutmaya yarar. En iyisi günlük program yapıp, her işin zamanını belirlemek. Böylece yeni bir hobi, ek iş, ya da eğitim için ne kadar zamanınız olduğunu net bir şekilde görürsünüz.

mutlu52

Son dakikada programınız her hangi bir nedenle aksayabilir ama ne gam? Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz…
Aslında programlama işini günlük değil, haftalık yapmak yaşamınızı daha kolaylaştırabilir.
“Az çoktur…” Günlük programınızı yaparken bu sözü unutmayın. Kimse sizden maraton koşarken, fasulye ayıklayıp, Japonca konuşmanızı beklemiyor. Az işe yoğunlaşın ama “en iyisini yapmayı” hedefleyin. Sıradanlık size yakışmaz.

plan7

Zamanla beslenen canavarlara karşı güçlü olun. Yani akıllı telefonlar, sosyal medya, sizi yıpratan ilişkiler, trafik, televizyon gibi canavarların, yalnızca size ait olan ve nasıl kullanacağınıza sizin karar vereceğiniz o değerli şeyi “ zamanı” yok etmelerine izin vermeyin. Tabii tercih sizin…
Son bir hatırlatma. Dakikalar, saatler, günler ve hatta yıllar geçiyor. Sevdiklerinizle, sevdiğiniz şeylere zaman ayırın. Her şey zaman içinde değişiyor. Ve belki zamanı geçince tadı kalmıyor…

zaman22

Haydi, tembelliği bırakın. Daha yapılacak çok şey, okunacak çok kitap, sevilecek çok çocuk, atılacak çok adım, yazılacak çok yazı, keşfedecek çok yer, öğrenilecek çok bilgi, kurulacak çok hayal var!

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.