Obsesif Davranışlar Kadınlarda 2 Kat Daha Fazla

0

Kadınlar psikolojik ve sosyal anlamda farklı varlıklar..obsesif davranışlarda ve endişe konusunda da erkeklerden daha önde. Ne tür takıntılarınız olduğunu bir düşünün, hangilerini önemsemeli hangilerini dikkate almak doğru, biliyor musunuz?
1. Felaket Takıntısı; doğal afetler,teknenizin batması ya da kuş gribi olabilir.En iyisi bugün evden çıkmayın.Bazı korkular gereğinden fazla empoze ediliyor.Kuş gribi ya da domuz gribi dendiğinde piyasada aşı kalmıyor.Bu bir obsesyondur.
2. İş Takıntısı; terfi etmek için sürekli mi çalışacaksınız. Fazla çalışan insanlar,depresyon ve stresten yakınıyor.Buna bağlı kilo alma, migren ağrıları ve kalp problemleri peşinizi bırakmıyor.Özellikle kadınlar işi ile evi arasında kalınca daha çok yıpranıyor.Bu da bir obsesyondur.
takıntı3
3. Zaman Takıntısı; bir türlü yetişemediğinizi düşündüğünüz işler var, çocuğunuzun ödevleri, market alışverişi, yarına yetiştirmeniz gereken sunum…Bu arada “Kahvaltı yaptım mı”acaba sorusu..Zaman darlığı kadınları bunaltan bir sorun.İşleri yetiştiremeyeceğinize inanırsanız, 25-55 yaş arası “aceleci kadın sendromundan” muzdarip kadınların arasına katılmış olursunuz.Gününüzü bölümlere ayırın; iş,aile ve kendiniz için.Önem sırasına dizin ve kendinize daha anlayışlı olun.
4. Bakteri Takıntısı; anti bakteriyel ürünler sanki sizin için piyasaya sürülmüş, hepsini almanıza gerek yok! Hastalığa neden olan mikropların çoğu el sıkışma veya kirli nesnelere dokunmakla bulaşıyor.Ellerinizi sabunla 30 saniye boyunca yıkamak, mikropların %90’nını öldürüyor.
takıntı
5. Başka takıntılar da var; gömlek yakalarının uçlarını havaya kalkması, bilgisayarda yazı yazarken kaybolmasın diye sürekli kaydetmek, renk takıntısı, araba plakalarındaki sayılarla işlem yapma takıntısı, simetri ve temizlik yapma takıntısı, görüntü takıntısı, her şeyi çift yapma takıntısı gibi…
Siz ne durumdasınız, takıntılarınızı paylaşabilirsiniz bizimle..

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın