O, Şimdi de Profesör…

0

Bazı insanlar gerçekten inanılmaz. Angelina Jolie de onlardan biri. Oscar ödülü kazanmış bir film oyuncusu, yönetmen, politik aktivist, süper anne, Birleşmiş Milletler ‘in Göçmenlerle ilgili iyi niyet elçisi, kanser alanında takındığı tavırla milyonların rol modeli ve son nokta profesörlük.

jolie bm'de de calistı

Angelina Jolie, gelecek yıl İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden “London School of Economics’ de” misafir profesör olarak görev yapacak.

Jolie’nin İngiltere’nin dışişleri eski bakanlarından William Hague ile birlikte üniversitede “Kadın, Barış ve Güvenlik” çerçevesinde ders vereceği açıklandı. Jolie’nin katılacağı derslerde ağırlıklı olarak savaşın kadınlar üzerindeki etkileri ele alınacak. Jolie üniversitedeki derste öğrencileri ile Birleşmiş Milletler için çalıştığı dönemde edindiği tecrübeleri paylaşacağını, bu süreçte kendisinin de çok şey öğreneceğini umut ettiğini söylüyor.

Jolie’nin de misafir profesör olarak katılacağı derste, kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesi, kadının sosyal, ekonomik, politik alanlarda rolünün genişletilmesi ve güvenlik konularında yeni stratejilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

angelina jolie'nin vereceği ders büyük ilgi görecek

Profesör Angelina Jolie’nin derslerine girecek  öğrencilerin çok şanslı olacağını düşünüyoruz. Artık notunun kıt olup olmadığını dersler başladığında öğreneceğiz…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın