Nasıl Stil Sahibi Olunur ?

0

Biz kadınlar için stil sahibi olmak, sosyal hayatımızın önemli bir parçası.Tabii ki bunun da yolları var. Bir kadın vücudunu ne kadar iyi tanırsa yani göstermesi ve saklaması gereken bölgelerini bilirse stil sahibi olmak daha kolay. Sadece kilo,boy ve yaştan bahsetmiyoruz, ten ve göz rengi, saçın tonu, makyajın şeklini iyi seçmemiz gerekiyor.
Gün içinde hangi saatte ne giymemiz gerektiğinden tutun, mevsimine göre giyinmeyi de dikkate almalıyız. Sabah arkadaşlarımızla kahvaltıya giderken giydiğimiz kıyafet ile akşamüstü bir kafede buluşmak için seçtiğimiz kıyafet elbette aynı olmayacak. Katılacağımız bir organizasyonun içeriğine ,saatine ve yerine göre giyinmeyi bilmeliyiz. Şirketi temsilen gittiğimiz bir iş davetine uygun giyindiğimiz gibi, bir düğüne katılırken özenle kıyafet seçmeye de dikkat etmeliyiz.

stil3

Mevsimler içiçe geçmiş durumda, gardorobumuzda her mevsime uygun kıyafetler yer alıyor. Trençkotlar, jean,kanvas pantolonlar,fularlar, trikolar, çantalar, ayakkabılar işimizi kolaylaştırıyor.
Bedenimizi olduğu gibi kabul edip , daracık giyinmek yerine gerçekten üzerimize uygun olanı alabilmeliyiz. Yoksa üzerimize yapışan elbiselerdeki sütyen, külot ve çorap izleriyle uğraşmak zorunda kalıyoruz.
Takılarımızın renklerinde değişiklik olmuşsa düzelttirmek, ayakkabı topuklarındaki sıyrılmaları tamir ettirmek, çanta saplarındaki aşınmaları gidermek, elbiselerin kol altlarında ter lekelerinin olmamasına özen göstermek, pantolonların ve ceketlerin parlamaması için düzenli kuru temizleme yaptırmak da stilin bir parçası.

"W." New York City Premiere - Outside Arrivals

Zamansız parçalar dediğimiz, klasik elbise, ayakkabı ve çantaları kombinlemek, doku geçişlerini tamamlamak, spor – klasik dengesini ayarlayabilmek zevkli giyinmenin kurallarındandır.
Sadece genç görünebilmek hevesiyle yaşımızın çok altında kıyafetler giymek göze hitap etmiyor. Bedenimiz ne kadar fit olursa olsun, yaşımız ilerledikçe ona uygun giyinmeyi becerebildiğimizde zerafeti yakalayabiliyoruz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın