Nasıl Daha İyi Bir Vücuda Sahip Olursunuz ?

0

İlk akla gelen kuşkusuz sağlıklı beslenme, ama tek başına yeterli mi?

Elbette değil, dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalar var. Unutmayın, ufak farklar büyük değişiklikler yaratır.

vücut18

  • Hormon seviyelerindeki düzensizlik zararlı olabilir. Düzgün çalışıp çalışmadığını öğrenmek için testler yaptırın. Hormonlar vücuda kalorilerin nasıl kullanılacağını söylediği gibi, yağları nerede depolayacağını da söylüyor.
  • Meyve yemeyi sevebilirsiniz, ama porsiyon kontrolü şart. Fazla şeker içeren muz, mango,nar,incir ve üzümü kararında tüketin. Böğürtlen, frambuaz ve turunçgiller daha faydalıdır. Özellikle gece geç saatlerde meyve yemeyin ki, vücut aldığı fruktozu yağa döndürüp depolamasın.

meyve12

  • Amino asitler vücut için önemlidir, proteinin yapı taşlarıdır. Protein alındığında vücut bunu amino asit havuzu oluşturacak biçimde parçalar ve gerektiği zaman bu havuzdan yeni protein üretir. Günümüzde sadece vücut geliştirenler değil, bir çok kişi kullanıyor.

Amino asitlerin kas dokusu onarımın artırıcı ve egzersiz yaparken kasları hasardan koruyucu özelliğe sahip. Tabii ki egzersiz yapmayan ve düzgün beslenmeyen kişilerin kullanması önerilmiyor.vücut19

  • Probiyotikler çok faydalı, şişkinliğin giderilmesine, yiyeceklerin bağırsaklarda hareketine ve sindirime yardımcı olur. Her gün düzenli probiyotik tüketmek sindirimdeki besinlerin parçalanıp vücutan atılmasına yardımcı olur. Yeterli alındığında 2-3 hafta içinde şişkinlik kaybolur.
  • CoolSculpting adlı yöntem, vücuttaki yağlardan ameliyatsız olarak kurtulmayı sağlıyor. Özellikle yağ hücrelerini hedef alan bu yöntem ile yağ hücreleri ölüyor ve vücut birkaç ayda bunları doğal yolla atıyor.

vücut20

  • Bacaklarınızda varis veya örümcek damar sorunu varsa kötü gürünüm verir. Radyo frekansı veya enjeksiyon yöntemiyle düzeltilebilir. Damarlara enjekte edilen bir çözelti ile damarlar küçülüyor, 1-2 seansta kayboluyor ve tekrarlamıyor.
  • Beslenmenizde baharatlara daha çok yer verin. Görevi sadece tat vermek değil, aynı zamanda iştahı kontrol etmek olan baharatlar metabolizmayı hızlandırır. Özellikle acı kırmızı biberin içerdiği kapsaisin metabolizmayı geçici olarak %25 hızlandırıyor. İlaveten şeker yeme isteğini azaltan hindiba, kan şekerini ve trigliseridi dengeleyen tarçın ve sindirime faydalı etkisi olan Arnavut biberini atlamayın.

baharatlar9

  • Düzenli ve sağlıklı bir uyku iştah hormonlarını da dengeliyor. Yatmadan önce tatlı badem yağı ve lavanta esansiyel yağı içeren bir aromatik yağ iyi uyku verir.
  • Stresten kurtulmak şart, stres anlarında hormonlar beyin ve vücudun kontrolünü ele alır. Meşhur stres hormonu kortizol fazla salgılandığında insülin üretimini engeller, şeker yağ olarak deolanmaya başlar. Sürekli yüksek olması ise karın kasları altında toplanan yağın depolanmasını artırır. Kendinize yapacağınız en büyük iyilik biraz yavaşlayarak stresten kurtulmak olsun.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın