Mutlu Cinsel Yaşamın Sırları

0

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat için neler vermez insan…Ama ateşleyecek bir şeyler de olursa daha iyi olur. Sağlıklı yaşam ve beslenme alışkanlıkları, haz veren sekse öncülük ediyor.
Seks hayatınızın, yürüyüşünüzden belli olduğunu duymuş muydunuz ? Adım atışlarınızdan, % 81 oranında mutlu cinsel hayatınız olduğu anlaşılıyor. Tatminkar olan kadınların pelvis kasları daha gelişmiş olduğundan, adımları daha uzun ve kalçaları titriyor. Yürürken daha enerjik ve öz güvenliler.

SONY DSC

Orgazm aslında basit bir şey tabii doğru şekilde uyarılıyorsanız, beyine giden elektrik sinyalleri kan pompalamayı ve nefesi hızlandırarak ıslanma emrini veriyor. 10 tane kadından sadece 1 tanesi orgazmı cinsel birleşme sırasında yaşıyor. Kadınların %40’ının libido düşüşü problemi var, vajinaya yerleştirilen östrojen tabletleri, halkaları ya da kremleri size yardımcı oluyor.
Vajinal gençleştirme ameliyatları da yararlı olabilir, ancak bu bölgede fazla sayıda sinir ve damar olduğundan iyi bir jinekologdan destek almalısınız.
Uyku problemleri de cinselliğe iyi gelmiyor. Serotonin hormonunu taklit eden hintcevizi adlı baharatın kokusu rahatlatıyor, ruh halinize de iyi geliyor. Kahvenize ya da kahvaltılık gevreğine serpebilirsiniz.

muskat

Kadın ya da erkek farketmeksizin, cinsel fonksiyonlardaki bozulmanın ana sebebi atar damarlarınız yaşlanıyor. Nitrik oksit adlı gaz atardamarları genişletip cinsel organlara kan akışını sağlıyor. Doğal yollarla mücadele için ceviz yemek gerekiyor.
Ginseng çayı, sertleşme sorununa yardımcı olurken cinsel hazzı yükseltiyor hem de sperm sayısını artırıyor.
Viagra benzeri etkiyi karpuzdan sağlarsınız, içindeki bileşenler kan akışını artırarak dokuların sıkı dolmasına, uyarılmaya ve kayganlaşmaya yardımcı oluyor.

karpuz3

İşlevi önemli olan, ter bezlerinin salgıladığı feromon hormonu cinsel çekiciliğinizi artırıyor. Bunun için bol bol kereviz yemeniz önemli, zira feromonu salgılatan aldosteron içeriyor.
¼ bardak kadar tüketeceğiniz kabak çekirdeği, testosteronu östrojene çeviren enzimi bloke ediyor.
Balıklarda özellikle kalkanda bulunan magnezyum, testosteronun vücuttaki proteinlere tutunmasını zorlaştırıyor. Böylece kanda dağılarak cinsel arzularınızı tetikliyor.

balık33

Muz erkeklerde testosteron üretimini artıran bromelain enzimini barındırıyor, enerjiyi arttıran potasyum deposu aynı zamanda.
Çinko iyi bir cinsel ilişkinin kaynağı, yokluğunda sperm sayısı azalıp cinsel dürtüler zayıflıyor. İyi bir performans için bol bol dana eti tüketmek gerekiyor.
Zencefil damarları açarak kanın cinsel organlara akışını sağlıyor, cinsel duyu hız kazanıyor. Sarımsak da kan yoğunluğunu incelten ve damarları rahatlatan alisin maddesi var. İyi bir kan dolaşımının yatakta daha iyi bir performans anlamına geldiğini artık biliyoruz.

zencefil1

Kuşkonmaz libidoyu artıran, folik asidin doğal formu folat zengini ve orgazm esnasında salgılanan histamin üretimini düzenliyor.
Fıstık ezmesi de zevk artırıcı bir besin, kadınlarda cinsel uyarılmayı sağlıyor, mutluluk hormonu dopamini artırıyor.

fıstık1

Kaynak : Dr. Mehmet Öz

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın