Mayo ve Bikini Seçerken Mükemmeli Yakalayın

0

Alışveriş çok keyifli ama bu kadar model arasında giy çıkar derken yorucu oluyor. En iyisi mayo ve bikini almadan önce size hangilerinin uygun olduğunu bilerek seçim yapmanız…

Kum saati vücuda sahipseniz tek parça bir mayo veya tek omuzlu bir mayo, düzgün fiziğinizi ve ince belinizi vurgulayacak.

Belinizin yanlarında fazlalığınız varsa yüksek belli, retro bir model gizleyecek.

Vücudunuz düzse; erkeksi duracak sade büstiyer tarzı bikini yerine fırfır ya da bağcıklarla süslenmiş bikini üstü daha kıvrımlı duracak.

bikini7

Kalçalarınız düzse boxer tipi altlar poponuzu daha çıkık ve şekilli gösterecek.

Kalçalarınız büyükse yanlardan bağlı, çizgili bir bikini altı şık duracak.

Küçük göğüslere sahipseniz içi dolgulu askısız üstler ve balenli modeller kontrollü destek sağlayarak göğüslerinizi daha dolgun gösterecek.

Büyük göğüslere sahipseniz kalın askılı ve balenli, destekli askılara sahip bir üst toparlayıcı olacak.

bikini5

Karnınızdaki fazlalıkları gizleyecek en iyi model göbeğinizi ufak drapeli modellerle kapatmak olmalı. Drapeleri fazla kadınsı buluyorsanız vücut boyunca yanları dikişli olan, inceltici kalıptaki modeller sizi zayıf gösterecektir. Özel mide kontrollü ve panelli olan modeller karın ve basendeki fazlalıkları saklamakta ustadır.

Bacaklarınızın uzun görünmesini istiyorsanız kalçanın üst tarafından kesilmiş modeller seçin.

Bikininiz kaymadan su sporlarını rahatça yapmak istiyorsanız atlet veya çapraz askılı, göğüsleri saran spor sütyeni tarzındaki modeller rahat olacak.

bikini4

Bikininiz iz yapsın istemiyorsanız cut out ya da boyundan bağlanmayan sade straplez modelleri tercih edin.

Trendy ve dikkat çekici modellerden hoşlanıyorsanız pastel renkler, grafik desenler  ve siyah beyaz ikilisinden yararlanın.

Mastektomi’den sonra modellerde göğüs protezi ekleme seçeneği olan iç içe dikilmiş kuplar bulunan yeni bir tasarım da var. Meme kanseri vakfı Future Dreams ile Melissa Odabash,  ameliyat sonrası için özel bir koleksiyon hazırlamış.

bikini1

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın