Makyaja Dair…

0

Makyaj sadece boyanmak değildir, aslında sanattır. Makyajla yüzünüzü kaplayın demiyorum, fakat en kusursuz cildin bile biraz ilgiye ihtiyacı vardır. Makyajla kusurlarınızı gizlerken, aynı zamanda güzel özelliklerinizi de ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer yıllar önce girdiğiniz mağazada, sizinle ilgilenen bayana güvenip aldığınız o pahalı ruj ve elinizi bile sürmediğiniz fardan ibaret olan bir makyaj çantanız varsa, bence o çantaya biraz hareket katmanın zamanı gelmiş geçiyor bile.
İlk yapmanız gereken alış verişe çıkmadan önce bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak. Yüzünüze bakın ve dürüst olun. Solgun mu gözüküyorsunuz? Veya 15 yaşındayken iple yarışacak kadar ince aldırdığınız için kaşlarınız şekilsiz mi? Belki de dermatoloğu dinlemediğiniz için sivilceleriniz var? İşte bu noktada makyaj devreye girecek.

makeup_tips_for_brown_eyes

Tüm malzemelerin adlarını bilmek zorunda değilsiniz, sadece bir kağıda yüzünüzde şikayetçi olduğunuz şeyleri yazın. Bütçeniz elveriyorsa, Sephora, Mac, Nars, Bobbi Brown tarzındaki mağazalara bütçeniz sınırlıysa da, Flormar, Gratis, Watsons ve Golden Rose’a bir göz atın. Mağazadaki görevlilere tam olarak ne istediğinizi açıklayın. Asla gerektiğinden fazla veya hoşlanmadığınız ürünleri görevli “kesinlikle sizin için mükemmel” dese bile almayın!
Kafanızın karışmasını önlemek için size örnek olarak ürünler sıralamak istedim;

Make-up.
Rimel ;Gözlerinizi büyük, kirpiklerinizi de hacimli ve uzun gösterecektir.
Kalem ; Kahverengi veya siyah tercih edin ve gözünüzü tamamen kalemle çizmeyin, lütfen!
Far Paleti ;Farı uygulamanın en kolay yolu; en açık rengi baz olarak kaşın altına kadar olarak uygulamak, sonra orta tonla koyu rengi karıştırıp gölgelendirme yapmak ve kesik uçlu fırça ile farı eyeliner olarak kullanmaktır
Kaş Pudrası veya Jeli ; Kaşlarınızı şekillendirmeye yardımcı olacaktır.
Kapatıcı ve/ veya Fondöten; İhtiyacınız yoksa fondöteni almayın, veya hafif bir kapatıcı istiyorsanız BB,CC kremlere göz atın. Kapatıcıyı ise ihtiyaçlarınıza göre neredeyse her yerde bulabilirsiniz.
Pudra; Cildiniz karma/yağlıysa tercih edin ve sadece T-bölgenize ve kapatıcıyı sabitlemek amacıyla uygulayın.
Allık ve/veya Bronzlaştırıcı ; Bütçeniz uygunsa ve gerçekten kullanacaksanız bir fırça ile birlikte alın ve yüzünüze biraz canlılık getirmek için uygulayın.
Ruj ve/veya Parlatıcı ; Kullanıldığında makyajınıza renk katacak ürünler olduğundan dolayı zaten elinizde bir tane olduğundan eminim fakat yine gözünüze çarpan olursa almaya değer ürünler olacaktır.
Fırça ;Aldıklarınıza göre uygun olanları tercih edin.

Bella-İstanbul 2013

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın