Makyaj Tutkunları Dikkat! Naked Türkiye’de

1

“Urban Decay”, kozmetik dünyasında çok bilinen Amerikan makyaj markasıdır. Bu markanın piyasaya sürdüğü en ünlü serinin ismi ise “Naked”. Bu serinin Naked ve Naked2 adlı paletleri, Naked Skin adlı fondötenleri ve bir çok farklı ürünü mevcut… Yeni ürünleri “Naked Basics”’de Türkiye’ye sonunda geldi.

Bu çantana at-çık paleti normal “Naked” paletlerinin yarısı kadar ve 6 tane renkten oluşuyor.

•VENUS: sedefli kırık beyaz
•FOXY: mat sarı alttonlu bir ten rengi
•W.O.S: mat pembe alttonlu beyaz
•NAKED2: mat sütlü kahverengi
•FAINT: mat çamur bir bronz kaverengi
•CRAVE: mat (çok koyu kahve deseler de) siyah

nakbas

Palet çok sade gözükse de, rahatlıkla akşam makyajınızda kullanabileceğiniz renklere de sahip.
Mesela sade bir makyaj olarak W.O.S’yi tüm göz kapağınıza sürün sonra Naked2 isimli farı gölgelendirme için göz çukurunuza uygulayın. Venus ile kaş altınızı ve gözlerinizin iç kısmını aydınlatın. Son olarak da kumralsanız Faint rengi ile kaşlarınızı doldurabilirsiniz ve Crave’i kullanarak kesik uçlu fırça ile eyeliner olarak uygulayabilirsiniz.
Bu makyajı akşam için kullanmak isterseniz de biraz daha koyulaştırmak yetecektir; bunun içinde Faint ve Crave renginden yararlanabilirsiniz. Bu bir göz far paleti, fakat Venus rengi ile yüzünüzü aydınlatabilirsiniz. Sadece elmacık kemiklerinize, kaş altlarınıza ve belki fırçada kalan miktarı da dudak üstünüze uygulayarak aydınlatma işlemini de Basics’le tamamlayabilirsiniz.

Urban Decay markası Türkiye’de yaygın olarak satılmasa da kısa bir süreliğine Sephora mağazalarında raflardaki yerini aldı.72 Liraya sahip olabileceğiniz bu 6 farlık palet makyaj yapma konusunda deneyime ihtiyaç duyuyorsanız veya doğal makyajdan hoşlanıyorsanız seviyorsanız sizin için ideal!

Bella-İstanbul 2013

Lütfen Paylaşın...

1 Yorum

  1. Sevgili Bella,
    Goz kapagina neyi nereye ne kadar surmeliyim?Bu konuda gercekten cok yeteneksizim.Bir formul var midir?
    Sevgiler..

Yorum Yapın