Makyaj Önerileri

0

Makyaj yaparken yüzünüze neyin yakışacağını bilerek uygulamanız gerektiğini  her zaman söylüyoruz. Yazımızda bulabileceğiniz üç ayrı makyaj uygulamasını deneyerek hangisinin size yakışacağını görebilirsiniz.

makyaj60

Gümüş ışıltısı tonlarında makyaj yapmak istiyorsanız;

Göz kapaklarınıza, kirpik çizginizden orta çizgiye kadar koyu gümüş tonlarında bir far sürün. Aynı farı alt kirpik çizginizin boyunca da uygulayın. Make Up For Ever Artist Shadow Göz Farı ME 554’ü deneyin.

Daha soluk tonlarda gümüş bir farı göz kapaklarınıza ve gözünüzün iç kenarlarına sürün.Daha sonra üst ve alt kirpik çizgilerinizden koyu siyah kalemle geçin, ardından hacim veren bir maskarayla tamamlayın.

Elmacık kemiklerinize ve yanaklarınıza bronzer uygulayın. Beyaz veya buğday tene sahipseniz açık tonları tercih edin. Esmer veya bronz tenliyseniz koyu altın tonlarda bir allık seçin. Allığı sürdükten sonra büyük bir fırçayla makyajı hafifçe yüzünüze dağıtın, böylece renk geçişleri yumuşar.

Rujunuz kremsi pembe ve bej olmalı.

makyaj75

Modern kedi gözü tarzında makyaj için;

Gözkapaklarınıza açık altın kahve tonlarında far sürün, iç köşelerden dış kenarlara doğru dağıtın.

Eyeliner’ı kuyruklu çekebilmek için dirseğinizi masaya yaslayın, elinizi sabit tutmalısınız. Bakışlarınızı burnunuzun ucuna çevirin, doğru açıyı bu şekilde yakalarsınız. Gözün iç kenarından başlayarak ince bir çizgi çekin, gözün ortalarından dış köşelere doğru hafifçe kalınlaştırın. Göz kapağının sonuna geldiğinizde 45 derecelik açıyla çizgiyi yukarıya doğru uzatın. Alt ve üst kirpiklerinize maskaranızı sürün.

Şeftalimsi pembe renkte bir atoz allığı elmacık kemiklerinize sürüp şakaklarınıza doğru dağıtın.

Mat ya da kremsi pembe ruj sürün. Note Longwearing Lip Gloss 09 Pink Berry ‘ye bayılacaksınız.

Yüzünüze dpğal bir görünüm sağlamak için nohut büyüklüğünde bir fondöteni nemli bri makyaj süngeriyle yüzünüze uygulayıp, iyice dağıtın.

makyaj76

Mürdüm tonlarında kamaştırıcı koyu tonlarda makyaj istiyorsanız;

Göz kapaklarınıza ve alt kirpiklerinizin altlarına şampanya renginde bir far sürün. Üst kirpik cizgisi boyunca açık kahverengi ve mat bir far uygulayın.Daha sonra hacimli bir maskara sürün.

Gül pembesi tonlarında bir allığı elmacık kemiklerinize sürün. Kryolan Blusher Palette 10 Colors Matt denemeye değer.

Dudaklarınızın çevresini mürdüm renkli bir kalemle belirginleştirip, kremsi koyu mürdüm ruj ile içini boyayın.

makyaj77

Maskaranızı vantilatörün önünde sürmeyi deneyin, kirpikleri çok daha uzun gösteriyor !

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın