Maaşınıza Neden Zam Yapılmıyor?

0

Hayat her geçen gün biraz daha pahalanıyor. İhtiyaçlar da durmaksızın artıyor. İş yerindeki performansınız karşılığını alamadığınızı düşünüyorsunuz. Maaşınızda yapılacak bir düzeltmenin hem hakkınız, hem de ihtiyacınız olduğuna inanıyorsunuz. Ne yazık ki bu görüşleriniz her zaman işveren tarafından kabul görmüyor.
Ülkenin ekonomik durumu hakkında ortaya konan rakamlar (?) ciddi bir kriz beklentisine işaret etmiyor. Yani maaş artışının önündeki engel, ekonomi değil.Belki de kendi performansınızı gözden geçirmenin zamanı gelmiştir.

Ücret artışı beklentiniz ne kadar gerçekçi? İş yerinizde ücret artışına ilişkin uygulanan kurallar ve oranları tam olarak bildiğinize emin olun. Ayrıca çalıştığınız şirketin kendi ekonomik koşullarını da göz ardı etmeyin.
Sadece sizden beklenenleri yapıyorsanız, ek sorumluluk almaktan kaçınıyorsanız, ücret artışı talep ederken pazarlık şansınız olmayabilir.
İşinizi yaparken, kendinizi teknolojideki gelişmelere adapte edebiliyor musunuz? Mesleğiniz ve kullandığınız sistemler hakkında güncel bilgiye sahip olmak önemlidir.
İşiniz ile ilgili olarak ayrıntılar konusunda yeterince hassas mısınız? Genellikle aynı tür hataları yapıyorsanız, aynı soruyu birden fazla soruyorsanız, çevrenizde sürekli sizin işini kontrol edenler var ise ücret artışı hakkında tasalanmayı bırakın. En iyisi siz yeni bir iş arayın.
Maaşınızın yaptığınız işin karşılığı olmadığını düşünüyorsunuz. Bu durum sizi olumsuz etkiliyorsa, yöneticilerinizle konuşmayı deneyin. Belki sorunun farkında değildirler …(küçük bir ihtimal)
Kim bilir belki kadın olduğunuz için ücret artışlarından umduğunuzu bulamıyorsunuzdur? İş hayatında, kadınlar hala erkeklere göre daha düşük ücretler karşılığında çalışmak zorunda kalıyor.
Günümüz pazarlama dönemi. İş yerindeki başarılarınız hakkında yeterli farkındalık gerçekleşmemiş olabilir. Başarılarınızın yönetim kademesi tarafından bilindiğine emin olun. Ama kendi reklamınızı yaparken, sorumluluklarınızı da ihmal etmeyin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın