Kuru Şampuan Nedir?

1

Her cins saçın farklı sorunu var. Ama yağlı saçlara sahip olanlar sanki biraz daha fazla sıkıntı yaşıyor.Saçları her gün yıkamadığınızda yağlı görüntü rahatsız eder ama sık yıkamada yağlanmayı artırır. Bu soruna bir noktaya kadar çözüm bulundu;kuru şampuanlar…
Kuru şampuan, aslında Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir süredir büyük ilgiyle kullanılan şampuan türlerinden. Bunlar böyle bildiğimiz şampuanlar gibi yıkayıp, durulanan türden değil. Kuru şampuanın özelliği içindeki pudra ile saç derisinin ürettiği doğal yağları emmesi.Farklı markaların kuru şampuanları artık Türkiye’de de satılıyor.

Dry Shampoo

Sprey şeklinde olanlar, pudra olanları vb. Eğer yıkanmaya zamanınız yoksa veya saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa bu şampuan türü sizin yıllardır aradığınız kurtarıcınız olacaktır. Her gün yıkanmak iyi olsa da, saçınız için yıpratıcı olabileceğinden saçlarınızı yıkamadığınız zamanlarda kuru şampuan size yardımcı olacaktır.
GIRLZ ONLY 3 CANS

Kullanımı da çok kolay. Yağlı görünen bölgeye yere yani saçlarınızın diplerine kuru şampuanı uygulayın ve ellerinizle masaj yapın ve fazla pudrayı da dağıtmak içi taraktan yardım alın.
Kuru şampuan sadece saçtaki yağlardan kurtulmak için değil aynı zamanda da saça hacim vermek için de kullanılabilir. Hacim için de aynı şekilde uygulanan kuru şampuan aslında iki duş arasındaki yardımcınızdır. Bu yüzden bir sonraki yıkamada kuru şampuanın kalıntılarını saçınızdan iyice çıkardığınıza emin olun ki, birikme yapmasın. Anlayacağınız, kuru şampuan aslında “zor durumlarda acil çıkış kapısı”.

İşte size kuru şampuan markaları ve bulabileceğiniz mağazalar için kısa bir rehber…

Lush- No Drought Dry Shampoo
Gratis- Only Girlz Dry Shampoo
Superdrug- Dry Shampoo (Watsons)(renkli seçeneğiyle!)
Isana- Trocken Shampoo (Rossmann)
John Frieda-Luxurious Volume Anytime Volume Refresher (Watsons)
Sephora- Express Dry Shampoo
Toni&Guy- Refreshing Dry Shampoo(Watsons)
Charles Worthington- Take Away Dry Shampoo (Watsons)

Bella-İstanbul 2013

Lütfen Paylaşın...

1 Yorum

  1. kuru sampuan çalışan kadınlar icin süper bir buluş. Özellikle John frieda yi tavsiye ederim.

Yorum Yapın