Kozmetik Dünyasında, Bakım Yağlarının Önlenemez Yükselişi

0

Bitki, meyve ve tohumlardan elde edilen yağlar, cilt, vücut ve saç problemlerinize derman oluyor.Yağın yapısı da önemli, cildin yoğun ve ağır yağları emmesi zordur. Ancak hafif formüllü yağlar, kolayca emilip, cildi nemlendirir. Faydalı yağlar, deriye enerji verip kan dolaşımını hızlandırarak hücrelerin oksijen almasını sağlar. Nemi cilde hapsedip, kurumasını da önler.
Üzüm çekirdeği yağı, antioksidan açısından zengin, cildi koruyup nemlendiriyor. Kuşburnu yağı,yağ asidi ve C vitamini içerip, cilt dokusunu ve ten eşitsizliğini dengeliyor. Çuhaçiçeği yağı,cildin esnekliğini arttırıyor.
•Vücut bakım yağları; cildi nemlendirip doku değişimlerine karşı korur. Ayrıca hoş kokuludur.
Nuxe Badem yağı; hem yüze hem vücuda hem de saça uygulanıyor. İçeriğindeki altı yağ, cildi besleyip onarıyor, emilmesi de hızlı.
Hydrating Moroccan Argan Oil; cildin elastikiyetini arttırıp cilde nem ve yumuşaklık veriyor.İçerdiği pirinç sütü cildi parlak yapıyor.
•Cilt bakım yağları; cilt kuruluğunu önleyip nem veriyor. Solgun ciltleri aydınlatıcı ve sivilce sorunlarını da giderici etkileri var.
Clairins Lotus Face Treatment Oil; Fındık yağı, gözenekleri sıkılaştırıp fazla yağ üretimini engelliyor.Cildi yumuşatıp nemi hapsediyor. Gece yatmadan önce uygulamak, sabah taze ve parlamayan bir cilt ile uyanmanızı sağlıyor.
Bio-Oil; lavanta, biberiye ve purcellin yağları içeriyor. Çatlakların görünümünü azalttığı gibi, cildi esnetip yumuşatıyor da. Pürüzsüzlük ve kırışıkların giderilmesinde etkili.
Darphin Papatya ve Lavanta yağı; cildi rahatlatıp sakinleştiriyor ve besliyor.

•Saç bakım yağları; saçı güçlendirici, saç derisini koruyucu, elektriklenmeyi önleyici ve nemlendirici etkiye sahip. Argan yağı, parlak ve pürüzsüz saçlar için ideal. Badem yağı, A,B ve E vitamini içerdiğinden parlaklık ve hacim verici.Zeytinyağı, kuru saçları nemlendirici. Hindistan cevizi yağı, cansız saçları güçlendiriyor. Avokado yağı da saç kırılmalarını önlemede faydalı.
Kerastase Elixir Ultime; Argan, Mısır,Kamelya ve Prekaksi yağları saçı koruyup beslemenin yanında parlaklık verip saçın dayanıklılığını arttırıyor.
Klorane mango yağı; cansız saçlara parlaklık sağlama ve güneşin zararlı etkilerinden korumada başarılı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın