Kök Hücre Zengini Yağ Dokusu, Estetikte Çağ Atlattı

0

Kök hücreler, vücutta tamiri, yeniden onarımı, güçlendirmeyi ve iyileştirmeyi sağlıyor. Kök hücre açısından en verimli bölge kemik iliği olarak bilinirken, çalışmalar yağ dokusunun kök hücreden 1000 kat daha zengin olduğunu gösteriyor.

Özellikle 40 yaş üzeri, cildi hasar görmüş olan, hacim kayıplarının olduğu yıpranmış kişilere öneriliyor. Daha genç yaşlarda meme ve popo büyütme, meme onarma ve yüzünde hacim kaybı olan kişilere uygulanabiliyor.

İşlem farklı uygulanıyor; kulak arkasından alınan hücrelerden bir tanesi laboratuvar ortamında 150-200 milyon çoğaltılırken, yağ dokusundan alındığında içinde var olan kök hücreler tek tek seçiliyor.

kokhucreislemleri

Yağ dokusunun iyileştirici özelliği önceden biliniyordu, ama vücudun yağ dokusunu sindirmeye çalışması nedeniyle seansların tekrarına ihtiyaç duyuluyordu. Yağ dokusunun kök hücreden zengin hale getirilmesiyle vücudun yağı sindirme oranı düştü.

İşlem için küçük bir bölgede önce liposuction yapılıyor. Bir su bardağından biraz fazla miktarda alınan yağ, teknolojik laboratuvar işlemlerinden geçirildikten sonra içindeki kök hücreler ayrıştırılıp toplanıyor. Bunlar bir çay bardağı kadar serum haline getirilip yüze, boyuna, dekolte bölgesine, el üstlerine enjekte ediliyor.

İşlemden sonra ödem ve hafif kızarıklık olabiliyor, ödem bir haftada kızarıklık aynı gün geçiyor.

yagdokusuenjeksiyonu

Bu tedavide yaş faktörü ve hücrelerin potansiyeli de önemli, 40 yaşından alınan kök hücrenin aktivitesi ile 60 yaşından alınan hücreninki aynı olmuyor.

Tedavinin sonuçları 6 aydan sonra görülmeye başlıyor, uygulamanın iki ya da üç yılda bir tekrarlanması öneriliyor.

Cilt kanseri geçmişi ve birinci derece yakınında cilt kanseri olanlarda, ailesinde aktif onkoloji hikayesi bulunanlarda uygulanması önerilmiyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın