“Kocama Eş Arıyorum…”

0

Geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinde bir makale yayınlandı. Makaleyi kaleme alan Amerikan kamuoyu tarafından çok satan çocuk kitaplarının yazarı olarak tanınan Amy Krouse Rosenthal…

Rosenthal bir süreden beri mücadele ettiği yumurtalık kanserinden kurtulmayacağını öğrendiğinde eşi için sevgililer günü armağanı olarak uzun bir makale yazdı. Bu armağan makalesinde eşi Jason Rosenthal’in özelliklerini bir bir sıraladı. Tıpkı çöpçatan sitelerinde yazıldığı gibi.

“Dünyanın en sıra dışı adamıyla 26 yıldır evliyim. En az 26 yıl daha da evli olmayı planlıyordum.” ifadelerini kullanan Amy Krouse Rosenthal hastalığına nasıl teşhis konduğunu şu sözlerle dile getirdi.

“Kötü bir şaka duymak ister misiniz? 5 Eylül 2015 gecesinde, bir karı koca acile gitti. Birkaç saat ve birkaç test sonra, doktor, kadın tarafının vücudunun sağında hissettiği sıra dışı ağrının apandisit değil, yumurtalık kanseri olduğunu söyledi.”

Yazar makalenin geri kalan bölümünde, 9 bin 490 gün birlikte olduğu eşi Jason Rosenthal’in  özelliklerine yer veriyor. 1.77 metre boyunda, 72 kilo ağırlığında saçları  kırlaşmış vb… Çok şık giyindiği öyle ki çocuklarının bile onun kıyafetlerini ödünç aldığını yazmış. İyi yemek yapan müzik dinlemeyi seven eşinin hukukçu olmasına karşın resme olan yeteneğini de eklemiş.

Mükemmel bir baba duyarlı bir eş profili çizen Amy Krouse Rosenthal abarttığını düşünenleri de şu sözlerle ikna etmeye çabalıyor.

“Eğer onu bir prens, ilişkimizi de bir masal gibi anlattıysam, gerçek bundan çok da farklı değil. 26 yıldır aynı evde oturmaktan kaynaklı sıradan şeyler ve benim kansere yakalanmam haricinde… “

Eşiyle daha uzun yıllar birlikte olmayı istediğini yazan Amy Krouse Rosenthal makalesini şöyle noktalıyor…

“Fakat bu olmayacak. Bu gezegende bir insan olarak muhtemelen sadece birkaç günüm kaldı. Peki bunu niçin yapıyorum? Bunu bir Sevgililer Günü hediyesi olarak yapıyorum; umut edebileceğim en hakiki hediye de, doğru insanın bunu okuması, Jason’ı bulması ve yeni bir aşk hikâyesinin başlaması.”

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın