Kıvırcık veya Dalgalı Saçlarınız Göz Kamaştırsın

0

Düz, dalgalı ya da kıvırcık… Her saç türünün kendine has güzelliği ve aynı zamanda bakım zorluğu var. Kıvırcık ve dalgalı saçların bakımı, düzlere göre  biraz daha zor.

Kıvırcık saçlar “Z” şeklinde oluyor. Yoğun görünüşünün altında narin yapıdalar ve nem ihtiyacı fazla oluyor.

Bu tür saçları şekle sokmak için geniş dişli ve yumuşak bir tarak kullanın. Bakım yaptığınızda saçlar kayganken saçlarınızı u tarakla tarayıp doğal hacmini koruyun.

Köpürmeyen ve saçı doğal yağlarından arındırmayan bir nemlendirici şampuan kullanın.

Saç derisi yoğunluk nedeniyle hava almadığı için yıkamadan önce birkaç damla çay ağacı yağı ile saç diplerine masaj yapın, kan akışı hızlanacak ve inflamasyon azalacak.

Haftada bir kez nemlendiricinin içine kuşburnu, argan veya jojoba yağından 2-3 damla ekleyin. Bakım yaptıktan sonra gece saçlarınızı yıkamadan uyuyun. Sabah durulayın, böylece maksimum nem sağlamış oluyorsunuz.

kıvırcıksaçbakımı

Dalgalı saçlar “S” görünümünde aşağıya doğru uzayan şekildedir. Kendi halinde kuruduğunda dalgalar daha doğal durur.

S bukleleri yapmanın en kolay yolu seramik düzleştiricilerdir. Plakalar arasına saçı dolayarak farklı yönlere kıvırın, doğal bukleler elde edeceksiniz.

Saçları korumanın yolu ıslak iken güçlendirici ve ısıdan koruyucu serum kullanmaktır. Uçlar kurumadan önce nemlendirmek için serumu iyice saça yedirin.

Doğal yağ içeren saç ürünleri saçların karışmasını önler, hafif nemlendirici şampuanlar kullanın.

Saçları her yıkadığınızda nemlendirici şampuandan sonra durulanmayan bir nemlendiriciyi saçınıza uygulayın. Karışmaması için geniş dişli bir tarak ile taradığınızda hareketli görünecektir.

dalgalısaç

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın