Kitap Önerisi: “Kral Kaybederse”

0
Bugünlerde farklı bir kitap okumak isteyenlere ilginç bir önerimiz var. Bir psikiyatristin danışanı hakkında, gerçek hayatı  üzerine kurgulanmış bir kitap bu… Bir psikiyatri kliniğinin sahibi/ortağı olması da  yazarı en ilginç vakalarla, insanların hem en karanlık, hem de en masum yüzüyle karşı karşıya getirmiş.
     Kitabın kahramanı Kenan, yakışıklı, çok zengin kendinden başka gerçekliği kabul etmeyen, hayatındaki bazı insanlara takıntılı  asla onlarsız yapamayan, ama onlara da gereken değeri vermeyen birisi…
    Ta ki bir gün terk edilene kadar! İşte bu noktadan sonra yolları psikiyatristle kesişiyor.
    Asla terk edilmeyi gururuna yediremeyen Kenan, tüm seanslarda kendi haklılığına o kadar bağımlı ki çevresindeki tüm arkadaşları, hayatına giren ve onu terk eden herkes onun için kötüdür.
psikoloji4
     Seanslarda Kenan  çocukluğuna dair  “unuttum” dediği tüm travmaları hatırlar, ancak yüzleşmekten korktuğu için de bugünkü durumuyla eşleştirmez. Ve bir  gün huzur evine kadar süren maceraya dönüşür. En acılı ya da kendine en acıdığı anda yazarımız, Kenan Bey’i tüm gerçekliği ile yüzleştirir.
    Asıl hikayede orada baslar. Zengin, yakışıklı ve iş sahibi Kenan  bütün bu olanaklar içinde mutsuzken yüzleştiği seyler ve korkularıyla kaldığı huzur evini, gönlünü, kalbini cennete çevirir. Çünkü artık Okyanus’a bir damla da olsa su vermeye başlamıştır, artık hiç bir şey için geç değildir.
    Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Kral Kaybederse” adlı kitabı Remzi Kitabevi tarafından basılmış…
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın