Kısıtlı Zamanda İşlerinizi Bitirmenin Yolları

0

Herkesin ortak derdi, işlerini zamanında yetiştirememek.İşyerinizde üzerinizde bir çok yük vardır, hatta işvereniniz az kişiyle işleri tamamlama niyetindeyse işte o zaman size geçmiş olsun.Üzerinizdeki dayanılmaz iş yükü sizi boğmaya başlar, sonuç uzun mesai saatleri ve yorgunluk.
Oysa bildiğiniz ama belki de hayata geçiremediğiniz çözüm yolları var, belki size bunları hatırlatmak, bayram sonrası işe döndüğünüzde farklı bir bakışla çalışmanıza yardımcı olur.
• İşlerinizin öncelikli olanından başlayıp, sonraya atabileceğiniz sırada listesini yaptınız .Burada gerçekçi olmalısınız, yapabileceğinizden fazlasını listenize almayın.Yoksa tamamlayamadığınızda moraliniz bozulur.Hangi işin ne kadar vakit alacağını öngörebilirseniz, bu gecikmeleri önleyeceği için daha da iyi.
• Günün en verimli saatleri sizin için hangi saatler, yani gece mi gündüz mü daha verimlisiniz?Erken saatte başlayıp bitirmek ya da akşam herekes gittikten sonra mı size uygun.Zor olan işlerinizi verimli saaatlerinizde yapın.

iş11

• Organize olabilmek işlerinizi kolaylaştırır. İşinize odaklanmadan önce etrafınızda sizi rahatsız eden ve engelleyen şeylerden kurtulun.Masanızın üstünü dağınıklıktan kurtarıp sadece ihtiyacınız olanları elinizin altında tutun.
• Birkaç işi aynı anda yapmaya çalışmayın,farklı işlere farklı saatler belirleyebilirsiniz.Telefonda halletmeniz gereken işlerin saatlerini, maillerinize bakacağınız zamanları, toplantı saatlerinizi ayrıştırın. Acil olanlar dışında tabii ki…
• Bilgisayarda uzun saatler geçiriyorsanız, mola almalısınız.Bazen boş boş bakıp oyalanıyor olabilirsiniz, işte tam o arada bir kahve molası size iyi gelecek.
• Özellikle toplantılar vaktinizin büyük bir kısmını alır, gerçekten katılmanız gerekenleri ve arkadaşlarınıza yardım için katılmanız gerekenleri ayırın.Yani seçici davranmayı öğrenin

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın