Kış Makyajında Öne Çıkan Ürünler – 2

0

Makyaj yapmanın püf noktalarını anlatmaya ve iyi ürünleri tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda eyeliner,maskara, metalik far, ve krem farın doğru kullanımı ve etkileyici bakışların sırrını veriyoruz.
Eyeliner göz makyajının temeli sayılır, kazara eliniz titrerse gözünüzü mahvedersiniz. Elinizi kaldırarak mı sürmeli yoksa tek çizgi mi çekmeli? Göz kapaklarınız düşükse kirpik diplerine ince bir şekilde çekmek gerekir, yoksa üst göz kapağına bulaşır. Yuvarlaksa gözleriniz, çekik göstermelisiniz yani eyelinerı sonuna doğru uzatıp kalınlaştırın. Gözleriniz küçükse dışa doğru yarım ya da başlangıçta ince giderek kalınlaşan şekilde uygulayın. Büyük gözlüler daha şanslı, istediğiniz şekilde kullanın.

eyeliner

• Yves Rocher Keçe Uçlu Eyeliner; yoğun siyah renkli ve 12 saat etkili olan eyeliner kolay uygulanıyor ve yatıştırıcı özellikli papatya suyu içeriyor.
• Physicians Formula üçlü Krem Eyeliner; bulaşmadığı gibi kolayca sürülüyor. Suya dayanıklı, 24 saat etkili ve far olarak da kullanılıyor.
Maskara sürmek de marifet ister, her kadın uzun ve gür kirpiklere sahip olmayı arzu eder. Kirpiklerinizin şekline göre maskara seçmelisiniz. Kirpikleriniz kısaysa uzun göstereni, ince ise dolgunlaştırıcı olanı, düz ise kirpikleri kıvıranları tercih etmelisiniz. Lens kullananlar özellikle antialerjik olanları almalı.
Saçınızın rengi de önemli;
Sarı ve kızıl renkliler açık kahve veya samur tonlarını, açık kahve ve siyah renkli saçlılar siyah veya siyah kahve tonlarını kullanmalılar. Rimeli gözün içinden kirpik dışına doğru ve alt kirpiklere de az miktarda uygulayın.
• MAC In Extreme Dimension 3D Black Lash; ilk sürüşte dolgun ve belirgin kirpikler yaratıyor. Kirpikleri besliyor ve gün içinde sertleşmiyor. Optik ışık emici pigmentleri sayesinde yansımayı azaltarak derin bir görüntü sağlıyor. Mega fırça ve mikro fiber formülüne sahip.
• Lancome Hypnose Doll Eyes; yoğun hacim ile tek tek ayrılmış bir görünüm vererek kirpikleri kıvırıyor. Kirpikleri ağırlaştırmadan dolgunluk sağlayıp, yeni patentli fırçasıyla pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm veriyor.

maskara

Krem far kullanırken hem fırça hem de parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Sabitlenenleri seçmek için önce bileğinizde deneyin. Cildiniz yağlı ise göz kapaklarınız da yağlanır, o nedenle far bazı kullanın.
• Maybelline NY Color Tattoo Far; 24 saat kalıcı ve makyaj fırçası ile eyeliner olarak da kullanılıyor. Jel formülüyle kolay uygulanıp, yoğun parlaklık sağlıyor.
• Loreal Color Infailible 24H Göz farı; çarpıcı ve kalıcı renkleriyle gün boyunca dağılmayarak bakımlı gözler vaat ediyor.
Metalik farları ise kirpik diplerine yakın ve sadece göz kapağınıza uygulamalısınız. Yoğunluğunu azaltmak için parmağınızla dağıtın ve göz kapağınızın üzerine fildişi renkli pudra uygulayın. Parlak şeftali ve bakır rengindeki sıcak metaller, gümüş rengine göre daha hoş duruyor.
• Dior 5 Couleurs Mystic Metallics No:864 Constellation; değişik metalik tonları, yansımalarla pırıltı saçıyor.
• Sephora 4 Colors Palette Violet Smokey; dumanlı görünüm veren dört tonu barındırıyor. Yeni pudra örtücü ve yoğun yumuşak formülüyle canlı ve ışıltılı gözlere sahip olmanızı sağlıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın