Kimse Görmüyor Sanıyorsunuz… Ama?

0

Tamam,Pazartesi günü çok sıkıntılıydı. Belki de haftanın en sevilmeyen günü. Ama Salı gününe biraz gülerek başlamaya ne dersiniz? Hemen hepimizin yalnızken yaptığı yaramazlıklardan bahsedelim mi? Sakın bu yazıyı okurken “ben hayatta bunu yapmam.” demeyin,çünkü siz de biz de gerçeği biliyoruz. Hazır mısınız yaramazlıklarla yüzleşmeye?
1- Evde özellikle de geceleri uykulu gözlerle buzdolabının kapısını aralayıp, kola,meyve suyu ya da su şişesindeki içeceği kafaya dikmek. Çocuğunuz veya eşinizi suçüstü yakalasanız,bardak kullanmanın ne kadar medeni bir davranış olduğu konusunda nutuklar atan siz değil misiniz?
2- Hepimiz çocukken “burun” denen organı karıştırmaktan kendimizi alamazdık. İçinden çıkan malzemenin ne olduğunu anlamak için bir çok bilimsel faaliyete girişmiştik.Yalnız olduğunuzda bu bilimsel faaliyetleri hatırladığınız oluyor mu?
3- Yoğun bir günün ardından üzerinizden çıkardığınız çoraplar,iç çamaşırlar olmaları gereken yere konuluyor mu?

kirli çamaşır
4- Daha önce en az bir kez giydiğiniz bluzu ya da gömleği yıkamadan bir kere daha giyip giymeyeceğinizi anlamak için koku avına çıkmaz mısınız? Giymeyin kokuyor!
5- “Mutfak temizlenip, toplanmadan asla uyuyamam” diyenlerden olup, yalnızken bulaşıkların lavaboda üç gün öylece beklemesini umursamadığını da biliyoruz.
6- Tembellik üzerinize çökmüşken,duş almamak için koltuk altlarını koklayıp çok da kötü olmadığı konusunda kendinizi kandırıyor musunuz? Yapmayın sakın deodorantlara güvenmeyin,işe yaramaz…
7- Tırnaklarınızı nerede kesiyorsunuz? Hadi am,a gerçekten yalnızken bu işlemi evin hangi bölümünde yapıyorsunuz?
8- Hazır söz tırnaktan açılmışken, saatler süren dizi izleme maratonunda tırnaklarınızı yemekten vazgeçmeniz gerekiyor.
9- Buzdolabıyla olan ilişki hayli meşakkatlidir. Yalnızsınız,karnınız acıktı,dolabı açıp kendinize bir şeyler hazırlayacaksınız. Bu hazırlık sürecinde yerlere dökülen kırıntıları hemen temizlemeyi mi tercih edersiniz, yoksa dolabın altına doğru mu itelersiniz?

gece yemesi
10- Mutfakta yaptığınız başka şeyler de var.Mesela; yalnızken, reçel ya da çikolata kavanozundaki o sihirli yiyeceğe ulaşmak için her zaman kaşık ya da bıçak kullanmadığınızı da biliyoruz.
11- Dışarıda yediğinizde çevrenizden tepki alacağınız ilginç kombinasyonları bir başınızayken afiyetle yiyorsunuz. Tatlı,tuzlu karışımı gibi…
12- Yemek yeme eylemini zaman zaman yatak odasında da gerçekleştirdiğinin farkındayız.
13- Çok yemek yedikten sonra geğirerek mideyi rahatlatma çabası beyhudedir.Tecrübeyle sabit.

osuruk
14- Gaz çıkarırken ses ve koku çıkarmaktan çekinmemekten daha kıymetli ne olabilir? Kimse duymadı ve hissetmedi ama siz çok rahatladınız değil mi?
15- Tuvalette geçirdiğiniz zamanı sınırlamak gibi de bir derdiniz yok nasıl olsa… Rahat rahat oyun oynayabilirsiniz.
16- Burnunuzu da istediğiniz ses seviyesinde temizleyebilirsiniz aman pencerelerin kapalı olduğundan emin olun.

duş
17- Duş yaparken kendinizi rahat hissetmeniz çok normal.Korkmayın açık bir şekilde ifşa etmeyeceğiz.
18- Duş sonrasında ayna karşısında kendinizi şekilden şekle sokup vücudunuz hakkında yorum yaptığınızı da biliyoruz.
19- Lütfen evdeki eşyalar ile konuşurken seviyeye dikkat.Bardak kendi kendine düşüp kırılmadı bir de küfrediyorsunuz.Çok ayıp!
20- Bilgisayar başına geçtiğinizde neler araştırdığınız,neyi merak ettiğiniz ve ne izlediğiniz sizi ilgilendirir.

dürbünlü kadinAma unutmayın bir yerlerden gözetleniyorsunuz.
21- Yalnız başınayken dans etmenizde hiç bir sakınca yok,ama şarkı söylemeye kalkıştığınızda komşuların ruh sağlığını dikkate almak gerekebilir.
Tamam biraz abartmış olabiliriz. Yine de azıcık gülümsemediniz mi? Unutmayın Salı günü haftanın değerli bir üyesidir. Ve asla yalnız değilsiniz…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın