Kilyos Diğer Adıyla Kumköy’ün Kumsalları

0

Kalabalığın gürültüsü, bunaltıcı sıcaklar ve işle ev arasındaki koşturmaca…Bir de yaz tatiline gidemiyorsanız, yakındaki yerlerden faydalanılabilir.. Yoksa koca yaz nasıl geçer ?
Serinlemeyi, biraz nefes almayı İstanbul’dan çıkmadan da minik bir tatille yaşayabilirsiniz.
Karadeniz’e doğru uzanan Kilyos, size plaj keyfini sunuyor.
İşte size alternatif kumsallar;

Solar Beach; Kilyos’a geldikten sonra Turban Yolu’nu takip ederek ulaşabileceğiniz bu plajın bir km’lik kumsalı var.Kum istemiyorsanız, güneşlenme terasları mevcut.Su sporları, partiler, mağazalar ile iyi bir kaçamak yeri.Haziran ve Temmuz’da deniz daha dalgasız oluyor. Evcil hayvan merkezi de var.Otopark,şezlong,duş,şemsiye ve kabin imkanları yeterli.

kilyos1

Dalia Beach; Sarıyer’den Kilyos’a giderken Demirciköy tabelasından sapıp, 200 metre sonra ulaşıyorsunuz. Sarıyer’den 151 nolu otobüsle de ulaşım imkanı var.Koy dalgasız ve kumlu bir plajı var.22 Haziran’da Minipax festivali yapılacak, elektronik müzik sevenler kaçırmasın. Evcil hayvanlar için özel bir alanı ile otopark,şezlong,duş,şemsiye ve kabinleri de mevcut.

Suma Beach; Kilyos yolundan Gümüşdere’ye gelip, tabelaları takip edin. Taksim’den servis de var.Temmuz ayında daha durgun olan plajda sörf dersleri de veriliyor.Kamp yapmak isteyenler için çadır da veriliyor.Evcil hayvan da getirirebilirsiniz. Otopark,şezlong,duş,şemsiye ve kabinleri var.

kilyos2

Burç Beach; Gümüşdere’ye ulaştıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin yeri olan Sarıtepe Kampüsündeki plaja gelmiş oluyorsunuz. Kumsalı çok uzun ve plaj voleybolu, kano, sörf yapabilirsiniz. Haziran ve Temmuz’da deniz daha dalgasız. Turnuvalar, festivallerin sıkça yapıldığı bir mekan. 18-24 Haziran tarihleri arasında Kiteboard Şampiyonası düzenleniyor. Otopark,şezlong,duş,şemsiye ve kabinleri var ve evcil hayvan da girebiliyor.
Uzunya; Kilyos’a giderken Demirciköy tabelasından sonra meydanın sağını takip edin. Sarıyer’den 151 nolu otobüsle de ulaşım imkanı var.Denizi düz ve kumlu. Denizin ortasındaki platformdan kuma basmadan denize girebilirsiniz. Karavanseverler, yıllık olarak yer kiralayabilir. Günlük karavan park imkanı yok. Evcil hayvanlarınızı getiremiyorsunuz maalesef. Otopark,şezlong,duş,şemsiye ve kabinleri de mevcut.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın