Kilo Vermek İçin Beyninizi Eğiten 5 Öneri

0

Diyete başlamak önemli bir karar, sizi yoldan çıkaracak birçok etken var. Başlamanın devamında ise sürdürmek ve tamamlamak geliyor. Başarılı diyetler, sonuna kadar sadık kaldıklarınız oluyor.

Diyete başlayıp, arada bir kaçamak yapıp yarıda bırakmak mı, yoksa  yoldan çıktığınızda bir sonraki öğünde tekrar yola girmek mi?

Şöyle düşünün; yola çıktınız bir davete gidiyorsunuz, ama gideceğiniz yeri kaçırdınız. Gitmekten vazgeçip geri mi dönersiniz, yola devam mı edersiniz? Bir hatanın sizi yoldan çıkarmasını kabul etmeyin.

diyetehazirlik

Araştırmalar aşağıdaki tavsiyelere dikkat ederseniz daha başarılı olacağınızı gösteriyor.

  • Öncelikle hayatınızla uyumlu yapabileceğiniz bir diyet olsun. Zorlanacağınız diyetler genellikle yarıda bırakılıyor.  İsterseniz adına sağlıklı beslenme deyin, hedefinizi doğru seçin.
  • Masada diyetinizi bozacak kek,börek ve çörekleri elinizin ters tarafına koyun. İşinizi kolaylaştıracak bu yöntemin esası; “iyi olguları baskın elimizle, olumsuzları kullanmadığımız tarafla ilişkilendirmemize” dayanıyor.
  • Düzenli olarak tartılmak diyette başarıyı artırıyor. Ancak sizi yoldan çıkarma ihtimali var. Beyin 2 türlü düşünüyor; bir tarafı uzun vadeli hedefinize ulaşmayı sağlıyor, diğer tarafı anlık ilerlemeyle ilgileniyor. Uzun vadeli hedefi düşünen taraf daha baskın, anlık ilerlemeye odaklanan kısmı kontrol altına alabiliyor. Kendinize zayıflamayı ne kadar çok istediğinizi ve verdiğiniz emeği hatırlatın.

diyettebasarininyolu

  • Diyetiniz en çok günün hangi kısmında sekteye uğruyor? Gün içinde daha aktif olunduğundan bu sorun genellikle gece yaşanıyor. Peki ne yapabilirsiniz? Hemen yiyebileceğiniz akşam porsiyonlarını önceden hazırlayıp dolaba koyun.
  • Düşük kalorili diyetlerde yer alan sebze ve meyvelerden sevmedikleriniz varsa onun da çözümü kolay.. Önce sevdiğiniz yiyecekten bir lokma alın, arkasından sevmediğiniz bir tanesini yiyin. Zihin sevdiğiniz tatlarla sevmediklerinizi ilişkilendiriyormuş. Belki bu şekilde sevmediğiniz tatları diyetinize katabilirsiniz.

diyettebaşarı

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın