Kendinizi İyi Hissetmenin Yolları

0

Tam sonbahara geçerken sizi de bir ağırlık sarıyor mu?  Çoğu kişi yüksek tempolu bir yazın ardından kışa geçişte depresif hissediyor. Canı bir şey yapmak istemiyor.

Yaşadığınız mevsimleri değiştiremezseniz en iyisi kendinizi değiştirmek.

Müzik her zaman iyi hissettirir. Dinlemek size keyif verir. Eşlik edeceğiniz bir müzik seçin, şarkı söylemek gerçekten iyi gelir.

müzikdinleyenkadın

Eviniz çok dağınıksa güvensiz hissedebilirsiniz. Yorucu olsa bile uzun zamandır toplamadığınız dolaplara el atmak, yemek yapmak hayatınızın yolunda olduğunu hissettirerek güven duygusunu artırır.

Evde çok uzun süre kapalı kalmak da boğucu oluyor. Bütün gün dışarı çıkmadıysanız camlarınızı açın, temiz havayı içinize çekin. İmkanınız varsa bir kahve veya çay içimi sitenizin kafesine veya en yakın kafeye kendinizi atın.

Canınız sıkkınsa sizi rahatsız eden kıyafetlerden de uzak durun. Sinemaya gidin, ama şık şıkıdım değil. İçinde kendinizi iyi hissettiğiniz en yumuşak ve rahat kıyafetlerinizi giyin.

O sıkıcı anlarda en istenmeyen şey gelen telefonları açmak, zorla konuşmaya çalışmak. O zaman karşınızdaki kişi de huylanıyor, “sende bir şey var” diye başlıyor. Yine de sevdiğiniz birisi arıyorsa sesini duymak size iyi gelir.

Ilık bir duş sizi tazeler. Üzerine bir bardak bitki çayı, elinizde uzun zamandır okumayı istediğiniz kitap gibisi yoktur.

Başkaları için bir şeyler yapmak fena olmaz. Duygusal bir destek, maddi veya manevi yardım önermek sizi çok faydalı hissettirecek.

Eski fotoğraflarınızı çıkarın, anılarınızı tazeleyin. Fotoğraftaki günü tekrar hayal edin. Sizi gülümseteceğine inanın.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın