Kendinizi İyi Hissetmenin Basit Ama Etkili Yolları

0

Sadece ruhsal değil, bedensel ve zihinsel açıdan da iyi hissetmeniz hiç zor değil, birkaç küçük ayar yeter de artar bile…
Sağlam bir ilişki kalbinizi ve zihninizi korur, ilişkinizi güçlendirip dargınlıklarınızı yok edecek yollar var. Tartışmanın ortasında birden durup ona sarılmanız ortamı değiştirir. Yapamam diyorsanız da 10 dakika mola alıp sakinleşseniz de olur. Sürekli aynı şakaları yapıp sizi sinirlendiriyorsa bile gözlerinizi devirmeden, bunu eğlenceli hale getirecek bir yol bulabilirsiniz. Önemli olan onu küçümsemeyin ve yanlışlarını düzeltmeye çalışmayın.

tartışma3

Daha iyi bir seks için duygusal yönden bütünleşin; erkekler gördüklerinden etkilenir gülümsemeniz ya da göz temasını uzun tutmanız flörtte başarı getirir. Erkeğin kafasını okşamak işleri hızlandırır, saç derisi en büyük erojen bölgedir. Seksten sonra sarılıp uyumanız gerekmiyor, en seksi şeylerden birisi lezzetli bir şeyler atıştırıp gülüşmektir.
Günlük stres yüklerinizden uzaklaşın. İşe giderken yüksek tempolu ve gürültülü müzikler dinlemek stres hormonunu çalıştırır. Daha sakin bir müzikle başlayın güne.
İşe gider gitmez maillerinize bakmak yerine biraz masanızı toparlayın ve odanızın ışık almasını sağlayın.
Öğlen aralarında e-postalarınızı düzenlemeye çalışmayın, masadan uzaklaşacağınız 20 dakika bile enerjinizi yükseltir. Bu arada sosyal medya sitelerinde gezinmek iyi gelir, ayrıca birkaç ufak dedikodu da stresinizi azaltıyor.

yoga24

Uykunuzun kalitesine özen gösterin. Yatmadan önce uyarıcı kokulardan uzak durun, uyku öncesi dakikalar duyularınızı yatıştırmak için uygun zamandır. Alkole de dikkat, uykunuzu kaçırmamak için melatonin salgılatan vişne suyunu tercih edin. Kafeinsiz bile olsa kahveye aldanmayın, %10’a kadar kafein içeriyor.
Kadınlar gece çıkan seslere karşı doğuştan daha hassas, sessiz ortamda uyuyun. Gece egzersizi yapmayın ki enerjiniz artmasın, yapmanız gerekiyorsa yatmadan önce duş alıp vücut sıcaklığınızı düşürün. Fazla uyumak da iyi değil, 8 saatlik bir uyku idealdir.
Her zamanki gibi beslenme programınızı güçlendirin;
Esmer pirinç yerine daha çok lif ve protein içeren kinoa’yu,
Dana eti yerine daha az yağlı ve az kalorili olan keçi etini,
Chia yerine B vitamini ve Omega-3 zengini keten tohumunu,

uyku18

Az yağlı peynir yerine yağ yakımınızı kolaylaştıran CLA içeren keçi peynirini hayatınıza katın.
Jinekoloğunuzdan kaçmayın, sağlığınızı riske atmış olursunuz. Cinsel ilişki sonrası kanama oluyorsa dikkatli olun. Regl dönemi gecikmeleri ya da aşırı regl kanamaları normal değildir, doktorunuza detaylıca anlatmalısınız.
İnatçı öksürük ve ağız yaralarınız varsa ağız kanseri konusunda uyanık olun. Ağız kanseri vakalarını yarıdan fazlası HPV’den kaynaklanır ve bu virüsü oral seks ile kapmış olabilirsiniz.

prezervatif

Günde sadece 1 kadeh içki bile meme kanseri riskini % 11 artırıyor, içki kadehlerin sayısına dikkat edin.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.