Kedi Sahibi Olmak İyidir…

0

Köpek sahibi olanlar ile kedi severler arasında her zaman bir çekişme vardır. Köpek sahibi olmanın size kazandıracaklarını bir önceki yazıda sıralamıştık.
Sıra kedi sahibi olmanın faydalarında.
1-Öncelikle kediler çok sevimlidir. Etrafında böyle sevimli bir yaratığın olması insanı mutlu eder.
2-Kediniz sizden köpekler kadar ilgi beklemez. Böylece yaşamınızda daha farklı konularla ilgilenme zamanınız azalmaz.
3-Sorunlarla baş etmenizde yardımcı olur. Özellikle birini kaybettiğinizde, yaşamınızda radikal değişiklikler olduğunda yaşadığınız eleme en iyi ortak kedilerdir. Sizi, hiçbir yorum yapmadan, tepki göstermeden dinler.
kedi
4-Kedi sahibi olmak sağlığınıza da iyi gelir. Kedi sevmenin insanların stresini azalttığı ve dolayısıyla kalp sağlığı üzerinde olumlu etki bıraktığı saptanmış.
5-Bekârsanız kedi sahibi olmak, karşı cins tarafından çekici bulunmanız katkı sağlar. İngiltere’de yapılan bir araştırmada, kadınların, kedi sahibi olan erkekleri, hayvan beslemeyenlere oranla daha sevimli buldukları ortaya çıktı.
6-Kedi sahibi olmanız, sizi insanların gözünde farklı bir konuma taşır. Çünkü köpek sahiplerinin genel anlamda daha sosyal olduğu düşünülür. Kedi severler için ise, sakin ve içe dönük oldukları şeklinde yorumlar yapılır. Bu nedenle de insanlar tarafından “güvenilebilir” şeklinde algılanırlar.
7-Ve son olarak kediler yoldaştır. Öyle ki evde bir kedinin olması, yalnızsanız bile hayatı yaşanılır kılar. Ayrıca bilinenin aksine kediler nankör değildir. Kendilerine yapılan iyilikleri hiç unutmadıkları ancak bir miktar kişilikli oldukları söylenebilir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın