Kaşlarınızı Göz ve Yüz Şekline Göre Alın

0

Her zaman söylüyoruz, kaşların şekli çok önemli diye… Kalın kaş moda olduğundan beri seyrek kaşlıları bir üzüntü aldı, ama boşuna üzülmeyin herkese yakışmıyor.

Gözlerin şekli kaşları belirler. Yüz hatlarına ve yüz şekline göre alınmış kaşlar ancak sizin tarzınızı yansıtır.

Kaşları almak için en uygun zaman banyo sonrasıdır. Yumuşayan kaş kökleri daha kolay alındığından canınız daha az acır.

kaş16

Kaş boşluklarını doldurmak istiyorsanız cilt tipiniz önemli; kuru ciltlilerin kaş kalemi, yağlı ciltlilerin ise  kaş farlarını kullanması doğru olur. Eğer her gün kaşlarınızı boyuyorsanız, akşamları muhakkak temizlemelisiniz.

Göz yapınız düşük ise çok kavisli olmayan, uzun ve oval kaş modeli size yakışır. Göz kapağınız ve kaş çizginiz arasındaki mesafeyi geniş tutarsanız, gözleriniz daha düşük ve yorgun görünmez.

İri gözlüyseniz göz kapağı ve kaş arasındaki mesafe kısa olmalıdır. İri ve yuvarlak gözler ancak bu şekilde öne fazla çıkmaz ve yüzünüzle bütün oluşturur. Bu nedenle kaşlarınızı alttan değil, üstten alarak bir tık aşağıya doğru çekin.

göz16

Küçük ve çekik gözlere sahip olanlar kaşlarını fazla inceltmemeli, yoksa gözler daha küçük ve yorgun görünür. Yay şeklindeki oval modeller yerine daha düz ve şakaklara doğru uzayan kalın bir model yüzünüzün karakterini yansıtır.

Yüz şekillerine gelince;

Oval yüzlüler fazla ince olmayan hafif kavisli modeli kullanabilir.

Yuvarlak yüzlülere, yüzü daha uzun gösterecek kavisli kaş modeli uygun olur.

yüz10

Kare yüzlerin, yüz hatlarının sertliğini gidermek için kaşlarının uç kısımları kavisli olmalı ve kaşlarını çok ince kullanmamalı gerekiyor.

Kalp yüzlülere çok ince olmayan, hilal şeklindeki kaşlar yakışıyor.

Uzun yüzlüler yüzün daha uzun durmasını gizlemek için kavissiz ve düz modelleri kullanmalılar.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın