Kaş ve Kirpiklerinize Nasıl Bakıyorsunuz ?

0

Hangi kadın düzgün kaşlara ve dolgun kirpiklerle bakan gözlere sahip olmak istemez…Kaş ve kirpikler yüze anlam veren unsurlar, bunu kaşlarını kaybetmiş biri olarak söylüyorum. “Kaş küser mi ? ” evet küser, zaten çok az kaşım varken bir de yanlış almalar kaşlarımı yok denecek derece de azalttı. Kaşların yanlış noktadan ve çok miktarda alınması maalesef buna yol açıyor.
Rimel sürdüğünüz kirpiklere kıvırıcı makas uygulamak kirpikleri kırar. Kaşlarınızı boyatıyorsunuz ya, bu da saça göre daha hassas olan bölgelerdeki tüylere zarar verir.

kirpik2

Tabii tahmin edersiniz “kaş kontürünü” bir kaç kez denedim, geçici bir süre işe yaradıysa da şu anda turuncu kaşlarla dolaşıyorum. Şunu da söylemeyi unutmamalıyım; botokstan sonra kontürü en az 4 ay yaptıramıyormuşuz !
Kaş ve kirpikler ihmal ve makyaj kalıntılarından olumsuz etkilenir, canlılığını yitirir. Eski haline kavuşabilmesi için sadece bakım değil, beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. D vitamini ve protein zengini yumurta, balık, badem yağı ile kükürtten zengin şalgam,tere,soğan ve lahana yemeye ağırlık vermelisiniz. Ayrıca zeytin, zeytinyağı,tatlı badem yağı,badem,yumurta, Hint yağının da güçlendirici etkisi var. Tabii ki makyaj kalıntılarını da özenle temizlemek gerekiyor.
Cilt sağlığı için faydalı olan tatlı badem yağı; E vitamini,demir,kalsiyum,magnezyum, çinko ve potasyum gibi önemli vitamin ve mineraller içeriyor. Bu nedenle kaş ve kirpiklerinize sürebilirsiniz. Göz çevresinin sağlığı açısından acı badem yağını değil, tatlı badem yağını tercih edin.

kaş4

Sarımsak sürmek ve kaşları jilete vurmak da en bilinen yöntemlerden sayılıyor.
Kaş ve kirpik ekimi yöntemi de mevcut, ekleme yapılacak bölgeye mikro delikler açılıyor. Ense veya kasık bölgesinden alınan kıl foliküllerinden faydalanıyor. Bu yöntemi de sordum, kıvırcık saçlı birisi olarak öğrendiklerim açıkçası korkuttu. Çünkü, “kaş ekiminden sonra doku uyumunu sağlayana kadar kaşlar kıvırcık çıkabilirmiş”….
En iyisi size bazı maske ve bakım tarifleri verelim. Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde gözlerinize değdirmeden uygulayın. 4-6 hafta arasında değişimi göreceksiniz.

kaş9

Kirpikleriniz uzamıyorsa; 1 fincan zeytinyağı, 2-3 ceviz içi, 2-3 fındığı karıştırın. Yağı gece süzüp yatmadan önce kirpiklerinize sürün.
Kirpikleriniz dökülüyorsa; 10 gram badem yağı, 5 gram lanolin,5 gram vazelini karıştırıp her gün kirpiklerinize sürün. Ardından papatya çayına pamuğunuzu batırıp kirpiklerinize değdirin.
Kaşlarınızı güçlendirmek için; 1 çay kaşığı fındık yağı, 1 çay kaşığı saf hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı saf kakao yağı, 1 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağını karıştırın. Akşam yatmadan uygulayın.
Kaşlarınız çıkması için; okaliptüs yağı, çam terebentin ve badem yağını karıştırıp sabah akşam kaşlarınıza sürün.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.