Kamuflaj Sırları… Daha İnce ve Uzun Görünebilirsiniz

0

Kıyafet ve aksesuarlarınızı seçerken dikkat edeceğiniz noktalar daha ince ve uzun görünmenizi sağlar.
• Yumuşak dokulu, şifon ve ipek gibi uçuşan kumaşlar kullanın. Tek parça elbise giyin. Boyuna çizgili parçalar kullanın, ekose ve kareli kumaşlardan kaçının. Monokrom, yani tek renk giyin. V yaka kıyafetler, uzun kolye ve fularlara dolabınızda yer açın. Pantolonunuza ütü çizgisi yapın, ceket giyerseniz boyun kısmınızı açın. Pantolon ve ayakkabınızın aynı renk olmasına dikkat edin. Büyük çanta tercih edin, ten rengi ayakkabı giyin. Boyun, el ve ayak bilekleriniz açıkta kalsın.

vücut3

Vücut tiplerine göre nasıl giyinmeli, bir de ona bakalım ;
1.Minyon vücutlu kadınlar; tek renk giyinmeli ve kıyafetleri üzerine oturmalı. Küçük, truvakar kollu ceketler, mini etekler ve nude (ten rengi) ayakkabılar sizin için ideal olur. Diz hizasında biten trençkotların içine dizinizin üzerinde kalan elbiseler giyin.
2.Armut vücut şekli; düşük bel giymeyin, kalçanın en geniş noktasından aşağıya düz inen pantolonlar giyin. Üst beden açık, alt beden koyu renk olacak şekilde giyinin. Anvelop kesimli elbiseler, kalçadan aşağı düz inen etekler ve elbiseler size daha uygun. Pilili etek ve pantolonlardan uzak durun, kalın kemer takmayın.
3.Elma vücuda sahip olanlar; kemer kullanmayın. Üst bedeninizde yatay çizgili ve desenli kıyafetler giymeyin. Ceketten uzak durun, arkası kısa önü uzun üçgen kesimli ince hırkaları tercih edin. Elbise sizde daha güzel durur, kısa kolye ve fular takmayın. Saat, küpe ve yüzük kullanın.
4.İnce ve uzun boylu kadınlar; yarım İspanyol paça ve yüksek belli pantolonla size yakışır. Etek-bluz ve pantolon bluz ikilisini tercih edin. Desenli, açık renkli ve enine çizgili parçaları giyebilirsiniz. Üst bedeniniz ince ve uzunsa, üstünüzü ince ve yatay çizgili giyebilirsiniz. Pantolonunuzu dar ve bilekte seçerseniz, üzerine bol ve dökümlü parçalar seçin.

vücut2

Hangi yaşta olursanız olun, dolabınızda genç görünmenizi sağlayacak parçalar bulunmalı. Siyah kalem etek, yaz ve kış için dar siyah elbise,siyah deri ceket,siyah-beyaz- ekru renklerinde ipek ve şifon bluzlar,koyu renkli jean pantolonlar ve trençkotu dolabınızdan eksik etmeyin.
Fazla dekolte, çok bol veya dar, desenli, sentetik gömlekler, kabarık etekler,ten rengi kalın çoraplar, demode iç çamaşırları, ortopedik ayakkabılar ve abartılı takılardan kesinlikle uzak durun.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın