Kadınların Tercihi, Esnek Çalışma Saatleri …

0

Günümüzde biz kadınlar, erkeklerle bir çok alanda rahatça rekabet edebiliyoruz.
Meslek seçimlerimizi yaparken, ilk başta iyi kazanç ve kariyer beklentisiyle hareket etsek de, zaman geçtikçe kendimize vakit ayırmak istediğimizi anlıyoruz.Hem kendimize hem ailelerimize zaman ayırmanın değeri ölçülemez. O nedenle esnek saatleri olan işler artık daha önemli kadınlar için. Özellikle 40’lı yaşları devirdikten sonra, vaktin en az “para” kadar değerli olduğunu anlıyoruz. Ailelerimize ayıracağımız zamanın bir daha geri gelmeyeceğini fark ediyoruz.
Gün boyu ofiste oturmak ya da dışarıda koşuşturmanın yerini, part time çalışma düzeni ve bilgisayar ile akıllı bir telefon alıyor.Esnekliğin faydası da bir yere bağımlı olmayarak bir çok ayrı işi aynı anda yapabilmek.
kadın29

Hangi meslekler bu kolaylığı sağlıyor;
•Yemek stilistliği; restoranlardaki menüleri incelerken, o harika fotoğraflardaki resimleri organize edebiliriz. Pek çok kafe ve oteller özellikle menüleri ve ilanlarında yer alan yemeklerin dizaynını onlara yaptırıyor. Başarılı yemek ve kurabiye kurslarına giderek, bol bol yemek dergilerini inceleyerek görsel tecrübemizi arttırabiliriz.
•Tercümanlık; bir çoğumuzun yabancı dili ileri düzeyde. Bunu gelire çevirebilmek için tercüme yapabiliriz.
• E-Ticaret sitesi;bu alanda hala kapasite boşluğu var .Çalışan bir çok kadın, ihtiyaçlarını artık bu sitelerden karşılıyor. Kıyafet,aksesuar,ayakkabı,bebek ihtiyaçları,yemek ilk başta saydıklarımız.İşin başlangıcında ne satacağımızı bilmek, tedarikçileri bulmak ve anlaşmaları yapmak var. Üstelik evden yapabilmenin kolaylığı var.
ev2
•Tasarımcılık;özel tasarımlara olan ilgimiz malum. Yetenekli ve bir de zevkliysek, üretim yapıp satışa geçmek hayal değil. Bir çok tasarımcı var, ama iyi olanlar her zaman sivriliyor.
•Danışmanlık;iş hayatından edindiğimiz tecrübeleri de küçümsemeyelim. Daha önce edindiğimiz tecrübeleri kullanmanın yolu danışmanlık yapmak.
•Organizasyon;artık kutlamaların çoğu özel organizasyonlarla yapılıyor. Baby shower partileri,kına geceleri ya da bekarlığa veda partilerini organize edebiliriz. Kendi şirketimizi kurup, çalıştıracağımız kişileri belirleyip küçük gruplarla işe başlayabiliriz.İnternet sitesini kurup, resimlerini de yüklemek bizi öne geçirecek.
Yeter ki, hayatın çok çabuk geçtiğini kabul edelim, ailemizin kıymetini daha çabuk anlayalım ve kendi işimizin patronu olmayı isteyelim.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın