Kadınları Soğutan Erkek Davranışları

0

Kadınlar ilgiden hoşlanan varlıklardır. Ufak da olsa bir iltifat,saçının perçemine dokunulması, yüzünün hafifçe okşanması kendinizi iyi hissettirmez mi? Erkeklerin, kadınları algılaması çok zor olmamalı.
İlişkinin sağlıklı yürüyebilmesi için elbette bazı fedakarlıklar gerekiyor. Kadın ve erkek arasındaki bazı dinamikler ilişkinin şeklini ve cinsel hayatın düzenini etkiliyor.Anlaşmaya varıldığı nokta güven sağlıyor, tam tersi suçlayıcı davranışlar çözümsüzlüğü getiriyor.
Kadınların cinselliğe bakışı farklı. Kültürel, psikolojik,dini ve bedensel bazı problemler kadının cinsellikten soğumasına neden oluyor. Erkeklerin bazı tetikleyici davranışları da kadını cinsel isteksizliğe itiyor.

seks1

Bakımsız, kadının doğasını anlamayan, aşırı kıskanç ve yaşamına müdahale eden, ben merkezci yani kadından çok kendisini baş rolde tutan, ilişkiye yeterli zamanı ve sabrı göstermeyen, davranışlarında istikrarsız, fazla ısrarcı ve aceleci, kadına kendisini güvensiz hissettiren tipler, ilişkide monotonluk ve cinselliği performans odaklı yaşayan erkekler kadınları seksten soğutuyor.
Bu ortak sorun, çiftler arasında konuşulabilmeli ki çözüme ulaşılabilsin. Gerekirse terapiste başvurulmalı yardım alınmalı. Cinsellik, insanlar için doğal bir gereksinimdir,yaşamdan aldığınız tadı arttırır.
Erkekler, ne tür hatalar yapıyor;
•Kadın cinselliği doya doya yaşamak isterken, erkek aceleci davranırsa sorun oluyor. Kadınlar dokunulmaktan daha çok zevk alıyor.
•Sevişirken önemsenmek isteyen kadın, erkeğin etraftaki başka şeylere dikkatinin kaymasından rahatsız oluyor.
•Cinsel ilişki sırasında erkeğin emir veren davranışları kadına itici geliyor. İçlerinden gelmedikçe yönlendirilmekten hoşlanmıyorlar.
•Ön sevişmeyi atlamak, kadınları rahatsız ediyor.Yani direkt olaya giren erkekler, kadınların gözünde hoşlanılmayan tipler.
•Seks esnasındaki konuşmalar, partneri incitmeden olmalı. Doğru kelimeleri bulmak gerek.
•Kadınlar romantizmden hoşlanıyor, sert davranmak ilişkinin ritmine göre gitmeli, yoksa zevksiz olur.
seks2

•Eğer erkek, performans gösterisinden hoşlanıyorsa, zamanla kadının ona olan saygısı azalıyor.Sürekli “nasıldım ama” diyen bir erkek sıkıcı olur.
•Sevişme bittikten sonra erkeğin arkasını dönüp uyuması, kadınları sinir ediyor.Sarılmak, yatakta biraz sohbet edip, ilginin devam ettiğini görmek kadınları mutlu ediyor.
•Güvenli seks çok önemli bir konu. Prezervatif kullanılması kadının seks yaparken daha rahat olmasını sağlıyor.Yani kadına saygı gerekiyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın