Kabul Edin, Hayatınızı Yönlendirmek Sizin Elinizde

0

Zaman su gibi akıp geçiyor, hayatta yaptıklarınızdan pişman olmadan bir ömür geçiremiyorsunuz nedense. Sık sık söylediğim bir laf var, “Bugünkü aklımla keşke 15 yaş daha genç olabilseydim”.
Her şeye aynı anda sahip olmak çok zor, bazılarından fedakarlık etmek gerekiyor, gerçekten istedikleriniz içinse savaşmak!
İstemediğiniz bir evlilikten vazgeçmek ya da her sabah ayaklarınızın geri geri gittiği bir işten ayrılmak içinse cesaret. Önemli olanın kendi iç sesinizi dinlemek olduğunu göreceksiniz.
Çocuk sahibi olduktan sonra, onlara verdiğiniz değeri evliliğinize de verin .Her ne kadar hayatınızın merkezi çocuklarınız olsa da, evliliğinizin iyi gitmesi yine onların yararına olacak. Evdeki dengeleri iyi kurmalısınız.
Kariyer peşinde koşup geç anne baba olmaksa en çok ertelenenlerden, doğum için uygun yaşı kaçırmamak gerekiyor. Hatta ikinci çocuk istiyorsanız, daha iyi bir planlama şart.
zaman3
Bir hobi edinmek istiyorsunuz ya da yabancı dil öğrenmek, bunun için fırsat yaratmak gerekiyor. Kendinizi geliştirmek için yapmak istediğiniz şeylerden vazgeçmeyin.
Çok istediğiniz halde üniversiteyi okuyamamış ya da yarım bırakmış olabilirsiniz, neden tekrar denemiyorsunuz.Hayatınızı bunlarla doldurabilirsiniz, hiç bir şey için geç değil.
40’lı yaşlar bence kadınların en güzel yaşları..çocuklarını büyüttüğü, kendine zaman ayırabildiği, potansiyellerini ortaya çıkardığı olgunluk yaşları. Bu yaşlarda özgürleştiğinizi siz de hissediyor musunuz?
Yaşamınız boyunca, “iyi ki bunları yapmışım” ve “keşke hiç yapmasaydım” dediklerinizi düşünün, yazdıklarımıza hak veriyor olacağınızı düşünüyorum.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın