İşyerinde Sizi Strese Sokan Patronunuz İle Nasıl Başa Çıkarsınız?

0

Çalışma hayatı her ne kadar sizi diri tutsa da işyerinde yaşadıklarınız, üstlerinizin ya da patronunuzun tarzı sizi rahatsız edebilir.

İşten sürekli geç çıkan ve sizi de geç bırakan, size güvenmeyip sürekli kontrol eden veya cep telefonundan istediği zaman arayıp aklından geçenleri o an aktarmak isteyen bir yönetici… ne yazık ki iş hayatı bu tür insanlarla dolu.

Çalışan arkadaşlarınıza bir bakın, aynı muameleyi gören ne çok kişi var. Peki sizi en çok hangi davranışları rahatsız ediyor?

Size karşı davranışları sürekli eleştirelse ve size değer vermediğini düşünüyorsanız kendinize olan güveninizi kaybetmeden bunu konuşmalısınız. Tabii bunu bir anda ona söylemek kolay değil, doğrudan söylerseniz de durum kötüleşebilir. En iyi yöntem, bu tür davranışlarının sizin çalışmalarınız ve motivasyonunuza olan etkilerini paylaşmak olacaktır.

Yöneticinizin kişiliği, kendini ifade etme biçimiyle ile ilgili problem yaşıyorsanız ilk önce aranızdaki farklılıkları kabullenin. Onda rahatsız olduğunuz ne ise, bir şekilde size dokunuyor demektir. Ancak bunu farkettiğinizde sıkıntılarınız çözülebilir.

İşyerinde olduğunuzu unutmayın, yani sorunları kişiselleştirmek işi yokuşa sürebilir. Beklentilerinizi sakince ve doğru ifade ederseniz size güvenmesini de sağlarsınız.

Mağdur rolünü oynamayın. Her çatışmanızda elinizde mendil, kendinizi tuvalete atıp ağlamayın. Zayıf biri konumuna düşmeden işhayatınızda karşınıza defalarca çıkacak bu tür insanlara karşı kendinizi geliştirmeye çalışın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın