İşinize Yarayacak Teknolojik İpuçları

0

Facebook’tan Whatsupp’a, iPhone’dan Playstation 4’e, Instagram’dan Snapchat’e işinize yarayacak tüyoları kaçırmayın.

Sevgilinizle Facebook geçmişinizi görmek istiyorsanız facebook.com/us adresine giderek anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

Facebook Messenger’dan istediğiniz birisine basketbol topu emojisi gönderin. Topa bastığında siz de sürprize hazır olun.

iPhone 6S, SE ve 7 uygulamalarındaki live foto özelliği, Whatsupp’ın yeni güncellemesiyle anlam kazandı. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı 3D dokunuşu yaptıktan sonra yukarı doğru ittiğinizde “gif” haline geliyor.

Playstation 4’te oyun kolunun bataryası hızlı tükeniyorsa PS butonuna basılı tutup “ Adjust Device” seçeneği ile parlaklık seviyesini düşürün.

Instagram’ı aynı zamanda foto edit programı olarak kullanabiliyorsunuz. “Asıl fotoğrafları kaydet” seçeneğini açarak uçak modunda filtre kullanırsanız fotoğrafları paylaşmadan önce rütuş yapabilirsiniz.

Instagram’da merak ettiğiniz kişinin profiline girerek sağ üst köşedeki üç noktaya basın, böylece  gönderi bildirimlerini açarak paylaşımları görebilirsiniz.

Snapchat pil ve datayı tüketiyor. Ayarlar- Tercihler Yönet- Seyahat modunu seçerek arka planda telefonunuzun ömrünü koruyabilirsiniz.

Aynı snap’e birden çok filtre uygulamak istiyorsanız, ilk filtreyi ekleyip parmağınızı ekrandan çekmeden diğer parmakla kaydırın. Bu şekilde diğer filtrelere geçebilirsiniz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın