İş Hayatında Şans Faktörü

0

Siz de şansınızı kendinizin yarattığını düşünenlerden misiniz? Yoksa kontrolün sizde olduğuna mı inanıyorsunuz? Araştırmalara göre, düşünme şekliniz ve bunun hareketlerinize yansıması, özellikle pozitif düşünce gücü, kariyerinizi ve hayatınızı etkiliyor.
Bizim kültürümüzde, şans, kader, kısmet gibi kavramlar yaygındır. Görünen o ki, şans ve davranış birbirini etkiliyor. Şanslı olduğunuzu düşünüyorsanız daha yeniliklere açık, şanssızım diyorsanız ön yargılı ve umutsuz davranıyorsunuz.
İş hayatında da bu böyle. Şanslı kişiler önlerine çıkan zorlukları daha çabuk aştığına inanıyor. Önüne çıkan fırsatları olumlu gözle değerlendirip, hayata bardağın dolu tarafından bakıyorlar. Şanssız olduğunu düşünenler ise, olumsuza odaklanıp karar vermekte zorlanıyor ve fırsatları değerlendiremiyor. Bir şeye körü körüne odaklanmak, çevredeki bir çok konuyu kaçırmak anlamına geliyor.

şans
Kişi kendi potansiyelini, fark ederek, güçlü yanlarını ön plana çıkararak, kullanabilir. Fırsatlar konusunda dikkatli olarak, olumluya odaklanarak, sezgilerinize güvenerek şanslı kararlar vererek kendi şansınızı yaratabilirsiniz. Olumsuz bakış açısı, vücudun hormon seviyelerini bile kötü yönde etkiliyor. Mutsuzluk, tansiyon, baş ağrıları, yeme bozuklukları ve uykusuzluk gibi fiziksel rahatsızlıklara yol açıyor.
Hayata sakin bakarak, iç sesinizi dinleyerek, hayattan beklentilerinizi elde etmeye çalışarak ve kaderinizin olumlu olacağını düşünerek şansınızı arttırabilirsiniz. Şanslı kişilerin farkındalıkları yüksek ve olumlu enerji saçıyorlar. Şanssız olduğunu düşünen kişilerin ise, umutsuz oluşu ve kendisini bırakması, hayata da boş vermelerine neden oluyor.

şans1
Hayata nasıl bakarsanız, o da size öyle bakıyor anlayacağınız.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın