iOS 8 Yükleyenler ve Yüklemeyenler

0

Bu yazıyı ilk yazdığım zaman henüz iOS 8 yüklememiştim. Açıkçası Apple ne zaman bir güncelleme yayınlasa, ben biraz beklemekte fayda görüyorum. Yanlış anlaşılmasın tam bir Apple delisiyim. Samsung ile flörtlerim olsa da baş tacım her zaman Apple olacak.

iOS 8 ilk önce ev halkı tarafından yüklendi. Güncelemeyi indirebilmek için eşim de kızım da ciddi bir alan temizleme işine girdiler. Kolay değil en az 5 GB yerleri olması gerekiyordu. Uzun süren sessiz temizleme çalışmalarının ardından ciddi ölçüde hafifleyen iPhone 5 ve 5c sonunda güncelleme sırasına alındı.

İndirme süresi yaklaşık 4 saat uyarısını gördüğümde beklememin çok doğru olduğunu anladım. Zira bir de yedekleme yapılması önerileri de gelince kaldım.

iphone6

Gece başlayan indirme işlemleri ev halkının büyük beklentisi ile sabaha karşı tamamlandı. Telefonu eline alan iCloud zincir, saklama alanı vs diye sayıklamaya başladı. Her şey yerinde duruyor neler gelmiş soruları uçuştu. Sesli mesajlar denendi. Sağlık uygulamasına bakıldı. Aile paylaşım kuruldu. Fotoğraflar gönderildi. Derken herkes yoluna gitti.

Dün gece yarısı başlayan korku dolu dakikalar ile ben de indirme işlemini sabaha karşı tamamladım. Hayatımda ne değişti? Şu anda henüz hiç bir şey! Ama olsun, ilk adım başarıyla tamamlandı. Ha evet, indirmeden önce tam 2 gün aman indirmem beklerim dememin nedeni de biliyorsunuz, iOS 8 için gereken 5 GB alanı telefondan temizlemek için çıldırmakla geçti. 1000’e yakın fotoğraf çöpe gitti. Bazı uygulamalar aman ne gerek var sanki diyerek silindi. Gülmeyin!

Hala iOS 8 indirmeyen varsa ya da indirip de kolaylıkla neler var diye göz geçirmek için bilgi arıyorsa işte size öyle bir yazı…

Ben şimdiden favorilere aldım, iOS8 ile birlikte denemeye başladım.

www.meltemxsahin.com ‘dan alınmıştır.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın