İnternet Aşkları Daha İstikrarlı

0

Yaşamın her alanına nüfuz eden internet, geleneksel flört yöntemlerini de kökten değiştirdi.
Sanal ortam sayesinde, dünyanın her yerinden milyonlarca insan tanışıyor, arkadaşlık ediyor, hatta ilişkilerini daha da ileri seviyeye taşıyarak evlenmeyi tercih ediyor.

evlilik
Artık toplumda sanal âlemde tanışıp evlenen birçok çift var. Ancak bu ilişkilerin sürekliliği, konusunda soru işaretleri olduğu da bir gerçek.Amerika Birleşik Devletleri’nde internet üzerinden tanışıp evlenen çiftler konusunda yapılan bir anket şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu. Yapılan bir internet anket bu eğilimi doğrular nitelikte. 2005-2012 yılları arasında evlenen 20 bin kişinin görüşleri alınarak yapılan anket, son yıllarda sanal ortamda tanışıp, evlenenlerin sayısında ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu. Anketin sonuçlarına göre, yaşları 30 ila 49 arasında değişen her üç çiftten biri internette tanışmış.
Ankete ilişkin haber, Almanya’da ‘Apotheken Umschau’ dergisinde yayımlandı. Anketin sonuçlarına göre, çiftlerin ne şekilde tanıştığı ilişkilerinin istikrarını da etkiliyor. Zira anket, internette tanışan çiftlerin normal yollarla tanışanlara kıyasla hem ilişkilerinde daha mutlu olduğunu, hem de daha nadiren boşandığını ortaya koydu

Bu yazıdaki bilgiler Deutsche Welle Türkçe’den alınmıştır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın