İnsanlara Kendinizi Hemen Sevdirmenin Yolları

0

Bilimsel olarak kanıtlanmış bazı yollarla başkalarının sizden hoşlanmasını ve sevmesini sağlayabilirsiniz. Tanıştığınız insanlara bazen hemen ısınır, bazen de bir türlü yakınlık kuramazsınız. Sosyal Davranış Nörobilimci Dr. Larry Young, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan dopamin ve oksitosin kimyasallarını uyarmak için yapabileceğiniz şeyler olduğunu söylüyor. Böylece diğerleriyle bağ kurup, güven duyabiliyorsunuz. Ayrıca, biriyle aranızdaki ilişkiyi yönlendirmek ve sizden hoşlanmasını sağlamak sizin elinizde diyor.

ilgi1

Araştırmalara göre, kadınlar kendi genlerinden farklı erkek kokularını seçiyor. Üstelik ilkel içgüdüleriniz kimden daha iyi çocuk yapabileceğinizi söylüyor. Öpüştüğünüzde bilinçsizce üretkenlik ipuçları arıyor veya yumurtlama döneminizde maskülen bir erkeği tercih edebiliyorsunuz.
Bazı taktiklerle yakınlaşma sağlayabilir ve avantaj haline getirebilirsiniz;
Giyim tarzınızı yerine göre seçerek çekiciliğinizi artırabilirsiniz. Yemeğin özelliğine göre giyinmek gerekir, spor ve şık olmanız gereken bir davette en şık takımınızı giymek zorunda değilsiniz. Yani rahatlık hissini vermeniz iyi olur.
Başkalarının kullandığı ifadelerin aynısını kullanmak, onlarla değerlerinizi ve ilgi alanınızı ortak yapar. Uyuştuğunuz biriyle fark etmeden aynı kelimeleri kullanmaya başlarsınız, taklit de buna dahil. Kelime seçimleri, vurgular ve cümle kalıplarını aşırıya kaçmadan kopyalayabilirsiniz.
Omuz veya sırt bölgesine hafifçe dokunmak dopamin ve oksitosin salgısını arttırır, böylece güven duymak kolaylaşır.

http://www.dreamstime.com/-image17790651

Karşınızdaki kişinin vücut dilini taklit edebilirsiniz, terapistler hastalarını rahatlatmak için yaptıkları bacak hareketleri ve yüz mimiklerini tekrarlar. Tabii mola vermek gerek, sürekli aynı hareketleri yapmamalısınız.
Birinin bakışlarını yakalamak,uzun süren göz kontağı kurmak size yaklaşmasını sağlar. Tabii bu süre 30 saniyeyi aşmasın, karşınızdaki kişi gerginse arada bir gözlerinizi başka noktalara odaklayın ki, o da rahatlasın. Göz teması karşınızdaki kişinin beyninde bir kıvılcım yaratır. Sadece romantik anlarda değil, şirket toplantılarında da avantaj yaratır.
Çok fazla derine inmeden kendinizle ilgili bazı özel detaylardan bahsetmeniz, beyine oksitosin salgılatır ve bağlılık mesajı verir. Paylaştığınız konularda birebir oran yakalamalısınız. Önce siz anlatmaya başlayabilirsiniz; konu kedi ya da köpeğiniz, yaşadığınız yer, fondaki bir müzik veya en etkilendiğiniz film olabilir.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.