İndirimler Başınızı Döndürmesin, Önce İhtiyaçlarınız

0

Hangi vitrine baksam inanılmaz indirimler görüyorum bu aralar. Mağazaları ziyaret etmem kaçınılmaz oluyor bu durumda. Biz kadınlar nedense bir türlü “hayır” diyemiyoruz alışveriş tutkumuza. Ani kararlar verip aldığımız bir çok kıyafet dolapta yer bırakmıyor. Üstelik ona uygun ayakkabı ve çanta bulmak da çabası.

alışveriş8

Alışverişin büyüsüne kapılmadan, evden rastgele çıkıp almak yerine bir liste hazırlamaya çalışmak daha doğru geliyor. Ne tür kıyafetlere ihtiyacımız var, hangileri öncelikli onu tespit etmeliyiz. Dolabımızı açıp içerisindekileri incelemeli, bir gün nasılsa giyerim diye sakladıklarımızı ayıklamalı, eskilerimizi ayırmalı ve ondan sonra listemizi hazırlamamız daha doğru.
Ben alışveriş için hafta sonlarını tercih etmiyorum, kalabalık inanılmaz yorucu oluyor. Mağazaları rahatça dolaşıp, denemek istediklerimi rahatça giymeliyim. Üstelik benim için karlı olan alışverişi de sağlam kafayla yapabilmeliyim. Karlı derken en ucuzundan bahsetmiyorum, sezonunda çok pahalı olup da, indirimi beklediğim kıyafetler benim için karlı demektir.
alışveriş7

Önemli olan bir diğer nokta da giysilerin kalitesi, dikişleri kötü olanları elerim hemen.
Alışveriş için nelere dikkat etmek gerekir?
•Öncelikle listeniz ve kararlı tutumunuz olsun. Listeniz dışında çok beğendiğiniz bir şeyi tabii ki alın ama sayısına dikkat edin.
•Sabah saatlerinde çıkmak, raflar dağılmadan aradığınız ürüne hemen ulaşmanızı sağlıyor.
.Zamansız kıyafetleri tercih edin, modası geçmeyen ve bir sonraki sene de rahatça giyebileceklerinizi seçin.
•Uygun aksesuarları bu dönemde paranıza kıyıp seçebilirsiniz. Her zaman kıyafetlerinizde kurtarıcınız olurlar.
•Kendinize yakışan ürünlere odaklanın.Vücut tipinize ve bedeninize uymayan ürünlerden uzak durun.
•Klasik parçalar, uzun süre kullanılabileceği için indirim dönemlerinde gözde oluyor.Beyaz gömlek,siyah etek ve trençkotu, iyi markalardan uygun fiyata alıp dolabınızda rahatça bulundurabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın