İlişki Katili Olmanın En Kolay 4 Yolu…

0

Kadınlar en çok ne hakkında konuşur? Tabii ki ilişkileri… Farkında olmadan söz dönüp dolaşır, eş ,sevgili, çocuk, ebeveyn ya da dostluk ilişkilerinde yaşananlara gelir. Her birimizin bu konuda söyleyecek çok sözü vardır. Tüm bu saydığımız ilişkiler değerlidir, ama insanlar önceliği kadın erkek ilişkisine verir. Çünkü bir ilişkiyi sürdürebilmek “ip üstünde yürümek” kadar zordur.

ip

İlişkiyi öldürmek ya da ilişki katili olmak için ise çok az çabaya ihtiyaç duyulur. Zira insan doğasında bu yetenek doğuştan var. Cinayet işlemek için hazırsanız başlayalım;
Bir ilişkiyi öldürmek istiyorsanız, partnerinizle konuşurken mimiklerinizi kullanın. Göz devirmek, aşağılayıcı bakış atmak ve “oflayıp puflamak” iyi bir başlangıç olabilir. Eşinizin kızdığını bildiğiniz espirileri yapmak da ikinci adım için yeterli.

çiftler42

Eleştirel yaklaşım da iyi sonuç verir. Ne de olsa burada hedef direk karşınızdaki insandır. Mesela, eşiniz sizinle ilgilenmiyordur çünkü zaten hiç bir şeyi umursamaz. Sakın şikayet etmekle eleştiri yapmayı birbirine karıştırmayın. Şikayet ederken koşullardan yakınırız ama eleştiri can yakar.
Hep savunmada kalmak da akıllıca bir yöntem. “Bunun sorumlusu ben değilim ki, hep senin yüzünden bu sıkıntıları yaşıyoruz.” cümlesi en sert zehirden daha da etkili bir silah.
Tepkisiz olmak, ilişki açısından yavaş ama kesin öldürücü bir darbedir. “Ne yaparsan yap ,ne söylersen söyle, seninle ilgilenmiyorum…” Söyler misiniz hangi aşk bu umursamazlık karşısında ayakta kalabilir?

çiftler40

Aslında öldürmek çok kolaydır,zor olan yaşatmak… Bir ilişkiyi yaşatmak istiyorsanız eğer;
Eşlerin her birinin, diğeri açısından hayati önem taşıdığını kabullenmelisiniz.
Tartışma ya da kavga anında “sen” yerine “ben” ile başlayan cümleler kurmalısınız.
Ve her günün sonunda yine yeniden konuşmayı başlamalısınız.
Ne dersiniz? Katil mi, cankurtaran mı olmak lazım?

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.