İlişki Durumunuz Hayatınızı Derinden Etkiliyor

0

Evliler boşanmak istiyor, bekarlar evlenmek istiyor. Bu kısır döngü nedense bitmiyor.

Araştırmalara göre, ilişkisi olan kadınlar, kendilerini bekarlardan daha mutlu hissediyor. Ancak ilişkinin kalitesi söz konusu olunca, bekarlar sıradan ilişkisi olanlardan daha iyi hissediyor.

“Yalnızlık” burada anahtar kelime, çünkü depresif hissettiriyor. Konuşacak bir arkadaş, kahve içecek bir dost, başını yaslayacak bir omuz ihtiyacı her zaman duyuluyor.

bekarlık

Bekarlık sosyal bir kavram haline geldi. Kariyer basamakları yükseldikçe bekar alma olasılığı artıyor, mutlu ve bekar kadınlar bu gruptan çıkıyor.

Eskiden kadınlar tek başına seyahat etmekten çekinirdi. Avrupalı ve Amerikalı bekar kadınlar seyahat pazarının en iyi müşterileri, düşük fiyat az kazananların da seyahat etmesini sağlıyor. Teknolojik gelişmeler de kendilerini daha güvende ve bağlantıda hissetmelerine yardım ediyor.

Spor salonuna gitmeme alışkanlığı daha çok evli kadınlardan geliyor. Sonra “neden fit olamıyorum” diye düşünmeyin.

Sağlıklı ilişkisi olan insanların uzun dönemde daha sağlıklı olduğu görülüyor. Aslında bilim adamları, sosyal ilişkileri güçlü olanların evli ya da bekar farketmeksizin daha uzun yaşama olasılığı olduğunu söylüyor.

evlilik

Güçlü bir duygusal destek çok önemli; egzersiz, diyet veya kötü alışkanlıkları bırakmak kadar fayda sağlıyor.

İşin bir de cinsellik yönü var. Uzun süreli birlikteliklerde ilk başlardaki ateşin yerini sarılma hormonu oksitosin alıyor. Bedeni ile barışık ve özgüvenli kadınlar, bekar veya evli olmasına bakmadan daha yüksek cinsel tatmin yaşıyor.

Kendinize uyan hayatı yaşamak en güzeli, bunun bir formülü yok.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın