İktidar Evliliklere İyi Gelmiyor…

0

Türkiye son günlerde tüm dikkatini Gezi Parkı direnişini verirken, dünyada siyasi magazin bir boşanma haberiyle çalkalanıyor. Dünyanın en güçlü liderlerinden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 30 yıllık evliliğini bitirme kararı aldı. Rus basını, Putin’in 2008’den beri olimpiyatlarda altın madalya almış jimnastikçi Alina Kabaeva ile birlikte olduğunu ileri sürüyor. Boşanma kararını birlikte verdiklerini açıklayan Putin çiftinin, iki kızı var.
Bir liderin iktidardayken boşanması pek sık rastlanan bir şey değil diye düşünürken, aklımıza gelen örnekler yanıldığımızı ortaya koyuyor.
Mesela;

sarkozy
Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2007’de göreve seçilir seçilmez eşinden ayrılmıştı. Hemen ardında eski model, şarkıcı Carla Bruni ile evlenmişti.

berlusconi_

Silvio Berlosconi’yi unutmamak lazım. İtalya’da başbakanlığa seçildiğinde adını yarattığı skandallarla duyuran Berlosconi’nin evliliği de aynı dönemde sona erdi. Üstelik Berlosconi, boşanmak için yılda 26 milyon avro nafaka ödemek zorunda kaldı.

mandela

Geçtiğimiz günlerde sağlık durumu kötüleşerek hastaneye kaldırılan Nelson Mandela da iktidar ile boşanmayı aynı dönemde yaşayan liderlerden. Mandela çiftinin evliliği 38 yıl sürdü. Ancak bu sürenin sadece 11 yılında birlikte olabilen çift, Mandela’nın Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğu dönemde boşandı. Bu kez gerekçe Winnie Mandela’nın eşini aldatmasıydı.

liani

Andreas Papendreu’yu hatırlayan var mı? İktidara geldiğinde “zina yapmayı” suç olmaktan çıkaran Yunanistan’ın eski Başbakanı Papendreu, ardından, neredeyse 40 yıllık eşini boşadı. Bununla da kalmadı. Kendisinden tam 30 yaş genç hostes Liani ile evlenerek ülkesinde küçük çaplı krize neden oldu.

chavez
Venezüella’nın efsanevi Devlet Başkanı Hugo Chavez de listemizde. Yaşamı boyunca iki kez evlenen Chavez’in son evliliği “sadakatsizlik” gerekçesiyle son buldu. Her ne kadar Chavez, gazeteci eşini öfkeli olmakla suçladıysa da, halk arasında Devlet Başkanının renkli aşk hayatı konusunda fazlaca dedikodu yapılıyordu.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın